Міський голова Вінниці першим серед посадовців Вінницької області підписав Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів 2020 року, розроблений Громадянською мережею ОПОРА.
8 жовтня Сергій Моргунов підписав «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів» і взяв зобов’язання дотримуватися положень Кодексу поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу. Кодекс містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним.
«Виборча кампанія у Вінниці має пройти демократично і прозоро. Це моє особисте переконання і позиція нашої команди. Тому підтримав ініціативу Громадянської мережі ОПОРА та підписав Кодекс етичної поведінки. Закон – один для всіх», - зазначив Сергій Моргунов.
Громадянська мережа ОПОРА на початку вересня направила міським головам обласних центрів та очільнику Києва листи з пропозицією підписати «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу» та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня. Перших 10 міських голів станом на 30 вересня уже підписали цей Кодекс.
Із текстом Кодексу можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА за посиланням. Крім того, ОПОРА підготувала інструкцію, за якою всі охочі посадовці та держслужбовці можуть самостійно підписати «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)