У місті Ковелі Волинської області невідомі заляпали червоної фарбою агітацію партій «Наш край», «Перемога Пальчевського», «За майбутнє» та «Слуга народу». Загалом спостерігачі ОПОРИ виявили у місті 8 зіпсованих білбордів.

Спостерігач ОПОРИ зафіксував зіпсовану агітпродукцію на трьох вулицях Ковеля 3 жовтня. Зокрема,  на вулиці Володимирській виявили 6 заляпаних червоною фарбою рекламних площ. 

Три білборди були виконані у «фірмових» кольорах політсил і містили гасла та назви партій: «Волинь Наш край. Політична партія. Сила господарників та професіоналів», «Зе!місцеві. Слуга народу. Буде так, як вирішиш ти! Ковель – це ти!», «Політична партія За майбутнє успішної країни. Приєднуйся». 

Ще 3 зіпсовані білборди – із гаслом «Ми об’єдналися за майбутнє Ковеля. Степан Івахів. Ігор Чайка» містили також фото чинного народного депутата, кандидата у депутати Волинської обласної ради Степана Івахіва та кандидата на посаду Ковельського міського голови Ігоря Чайки від партії «За майбутнє».

Ще один заляпаний фарбою агітматеріал політичної партії «Слуга народу» з партійним логотипом і гаслом розташований на вулиці Незалежності.

Також зіпсований білборд із постером партії «Перемога Пальчевського» зафіксували на вулиці Луцькій. Білборд містить зображення лідера партії Андрія Пальчевського, логотип партії та її назву, а також інший напис, який неможливо повністю ідентифікувати через пошкодження. 

Начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у Волинській області Віталій Ковальчук прокоментував ОПОРІ, що щодо пошкодження вказаних матеріалів до поліції повідомлень не надходило.

«Наразі по місті Ковелю є повідомлення, котрі надходили від представників вашої організації, або ж зафіксовані нашими працівниками. Проте вони стосуються агітації без вихідних даних, про пошкодження наразі ніхто не звертався», - зазначив правоохоронець.

Зауважимо, що в інших населених пунктах ОПОРА виявляла поодинокі пошкодження рекламної продукції на користь політичних партій й раніше. Зокрема, 25 вересня на вулиці Луцькій у селищі Маневичі виявили білборд «Зе! Місцеві. Слуга народу. Буде так, як вирішиш ти! Волинь – це ти!», зіпсований аналогічним чином.

Окрім того, 20 вересня у Луцьку на кільці вулиць Яровиця, Винниченка та проспектів Василя Мойсея та Президента Грушевського ОПОРА виявила два сітілайти «Зе!місцеві. Слуга народу. Україна – це ти!», розфарбовані балончиком. Однак поблизу також були пошкоджені сітілайти із комерційною неполітичною рекламою. 

Також 23 вересня у Луцьку на вул. Парковій було виявлено зовнішню рекламу політичної партії «За майбутнє», заляпану червоною фарбою.

Зауважимо, що список кандидатів у депутати Волинської облради зареєстрували 25 вересня, а  до Луцької міської – 24 вересня. 

Відповідно до частини 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Нагадаємо, ОПОРА вже повідомляла, що у Луцьку масово псували білборди на користь партії «Опозиційна платформа – За життя», а ще до початку виборчого процесу – «Слуги народу» та «Перемоги Пальчевського».

Згідно із частиною 2 статті 157 Кримінального кодексу України перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав,  поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, - буде  каратися обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. 

 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.