Станом на 14 вересня Великокопанівська сільська територіальна виборча комісія Херсонської області не визначилася із кількістю та межами виборчих округів. Через відсутність більшості членів, засідання комісій не є повноважними. Утворення округів мало відбутися 5-6 вересня.
Уже більше двох тижнів Великокопанівська сільська ТВК не може провести повноважне засідання для утворення територіальних виборчих округів, встановлення їхніх меж та визначення кількості мандатів. Згідно із частиною 4 статті 36 Виборчого кодексу України (далі – Кодексу), засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини її складу.
Загалом, до складу комісії входить 12 членів. Для прийняття рішення, за нього має проголосувати більшість членів від складу комісії. У цьому випадку – 7 членів.
Громадянська мережа ОПОРА дізналася, що станом на 14 вересня, Великокопанівська сільська ТВК спромоглася провести лише одне установче засідання 27 серпня. На ньому були присутні 9 членів, які прийняли присягу.
Після цього, засідання Великокопанівської ТВК відвідують максимум 6 членів. Це представники політичної партії ВО «Батьківщина» (3 члени) та «Слуга народу» (3 члени).
Представники партій «Опозиційна платформа – За життя»; «Європейська солідарність; «За майбутнє»; «Наш Край» не відвідали більше жодного засідання комісії.
За словами Валентини Костенко, яка є членкинею Великокопанівської ТВК, люди відмовляються працювати у комісіях. Також вона зазначає, що керівний склад змінювався уже кілька разів. «Шукаємо людей повсюди, навіть у сусідніх селах – ніхто не хоче. Така ж ситуація і з бухгалтером: спочатку людина погоджується, але потім відмовляється. Неодноразово звертались до районної ТВК, нам кажуть – шукайте. Дзвонимо представникам партій, відповідають – чекайте», – стверджує членкиня.
Нагадаємо, згідно з частиною 4 статті 208 Кодексу, повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього Кодексу та законів України, невиконання рішень виборчої комісії вищого рівня.
Відповідно до частини 4 статті 199 Кодексу, багатомандатні виборчі округи з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як на другий день (до 6 вересня) виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів.
(#вибори; #opora; #опора)