На третьому поверсі будівлі, що розташована на вулиці Берег, 2 у Чопі (Ужгородський район), знаходиться офіс Чопської міської територіальної організації політичної сили «Європейська солідарність». У цій же будівлі, на другому поверсі, розташоване приміщення міської ради. Крім цього,  матеріали із символікою партії «Слуга народу» спостерігач ОПОРИ зафіксував у приміщенні Нересницької сільської ради, а міський голова Ужгорода Богдан Андріїв заявив про свої наміри балотуватися у мери знову під час урочистого міського віче, де він виступав як чинний міський голова.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, перед входом в Чопську міську раду, що на вулиці Берег,2, на дверях висить табличка з написом «Європейська солідарність»: Чопська міська територіальна організація». Самі приміщення міської ради розташовані на другому поверсі будівлі, а офіс партії – на третьому. Тобто, як зафіксував спостерігач ОПОРИ, приміщення міської ради і організації політичної сили  знаходяться в одній будівлі.

Як зазначив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ міський голова Чопа Валерій Самардак, організація партії розміщена на третьому поверсі будівлі, який вони винаймають у приватного власника, а Чопська міська рада – розташована лише на другому поверсі.

«Не існує юридично такого як будівля міської ради. Існує другий поверх будівлі, де ми маємо комплекс кімнат, в яких працюють працівники Чопської міської ради. Те, що на вхідних дверях – на першому поверсі, на третьому – це все приватна фірма, яка здає в оренду приміщення. Чопська міська рада ніякого стосунку до цих об’яв, що при вході і на третьому поверсі не має. Ми не є власниками цієї будівлі, нам належить лише другий поверх», - пояснив ОПОРІ Валерій Самардак.

У 2015 році Валерій Самардак обрався на посаду міського голови Чопа від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

В Ужгороді, 12 вересня, під час офіційного міського віче присвяченого Дню міста, чинний міський голова Ужгорода Богдан Андріїв заявив про те, що планує балотуватися в мери громади і цього року. Також інформацію про намір участі Богдана Андріїва у цьогорічних місцевих виборах опублікували на сайті Ужгородської міської ради у публікації про те, що в місті відбулося урочисте віче, таку ж інформацію пресслужба мерії розповсюдила і через ЗМІ.

«Я братиму участь у виборах міського голови Ужгорода 25 жовтня. Вірю – разом, спільними зусиллями, єдиним прагненням змінимо наш Ужгород!», - йдеться у публікації на сайті Ужгородської міської ради.

Крім цього, 8 вересня спостерігач ОПОРИ зафіксував у Нересницькій сільській раді Тячівського району, а саме – на столі у приміщенні актового залу, де розміщується сільська Територіальна виборча комісія, пачку газет із символікою політичної сили «Слуга народу».

«У період виборчого процесу усім його учасникам слід зрозуміти, що будь-яка агітація у приміщення установ органів державної та муніципальної влади не допускається, - коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. - Після реєстрації кандидатів наявність агітаційної продукції в установах державної чи муніципальної форми власності буде підставою викликати на місце події поліцію. Щодо чинних представників місцевої влади, які мають намір брати участь у виборах, закликаємо їх чітко розмежувати у період виборів свої активності окремо як службовців і окремо - як кандидатів».

Згідно із пунктами 2 та 3 частини 1 статті 57 Виборчого кодексу участь у передвиборній агітації забороняється:

  • органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, якщо така особа є кандидатом на відповідних виборах);
  • членам виборчих комісій під час виконання обов'язків членів виборчих комісій на строк здійснення повноважень. Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів на відповідних виборах або публічна оцінка діяльності таких партій чи кандидатів, під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

Згідно з частиною 16 статті 57 Кодексу забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної власності.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)