У Харківській області представники ОПОРИ у серпні зафіксували зовнішню рекламу 9 політичних партій, а також політиків, потенційних кандидатів.
Так, в Харкові представники ОПОРИ масово фіксують зовнішню рекламу партії чинного мера «Блок Кернеса – Успішний Харків». Його зображення є не тільки на білбордах і сітілайтах. Численна реклама цієї партії наявна у громадському транспорті, на території приміських автобусних терміналів у парках та скверах, де встановлюють спеціальні прозорі рекламні стенди. Також рекламними плакатами політичної сили Геннадія Кернеса завішані й під’їзди багатоповерхівок.
Партія «Слуга народу» на білбордах використовує жовто-зелений фон, а також напис «Україна – це ти!» Зе! місцеві, Слуга народу». Подібні борди є як в Харкові, так і на території області. Зокрема, в Дергачах, Люботині та Ізюмі.
На білбордах фіксували зображення голови Харківської ОДА Олексія Кучера, його першої заступниці Тетяни Єгорової-Луценко, депутата Верховної Ради Павла Сушка, мера Ізюма Валерія Марченка, Люботинського міського голови Леоніда Лазуренка.
На білбордах політичної сили «Перемога Пальчевського» використовують світлину лідера партії Андрія Пальчевського з гаслом «Об’єднуйтесь!».
Зображення на білбордах партії «За майбутнє» - це небо та пшениця. Політсила використовує слоган: «За майбутнє рідної землі».
На території області фіксували й борди з зображенням народної депутатки України Юлії Світличної з гаслом: «Достойне завтра».
Вона має іменну регіональну партію: «Блок Юлії Світличної «Разом!».
В Ізюмі встановлений борд партії «Нові обличчя». Крім того, в області є білборди партії «Європейська Солідарність».
Також у Харкові представники ОПОРИ фіксували сітілайти із зображенням представників партії «Національний корпус». Реклама партії «Демократична сокира» з гаслом «Партія за яку не соромно» з’являлась на дошках оголошень.
«Розміщення політичної реклами не забороняється чинним законодавством, проте ми можемо спостерігати, що її концентрація росте з наближенням місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Вищевказаний факт може свідчити, що політики та політичні партії фактично починають активні агітаційні кампанії. Розміщення політичної реклами, з метою агітації на майбутніх виборах – це потенційне порушення принципу рівності виборчого процесу, одного з принципів демократичних виборів, адже одні кандидати почали передвиборчу кампанію, в той час як інші почнуть її вже після офіційної реєстрації», - координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області.
Нагадаємо, згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року, офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до ч. 1 та 5 ст. 195 Виборчого кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.
Відповідно до статті 53 Виборчого кодексу України кандидат, партія (організація партії) - суб’єкти виборчого процесу можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Кандидат, партія (організація партії) - суб’єкт виборчого процесу можуть також виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить. Відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства.
За коментарями звертайтеся:
e-mail: [email protected]