У Херсонській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували зовнішню рекламу потенційних кандидатів на посади голів та депутатів місцевих рад. Найактивніше її розповсюджують політичні партії «За майбутнє», «Наш край» та «Нам тут жити»: її зафіксовано у кожному районі області.
У Херсоні зафіксована зовнішня реклама Михайла Опанащенка (Опозиційна платформа «За життя»), Єгора Устинова (Опозиційна платформа «За життя»), Володимира Сальдо, Юрія Кирилова, Ігоря Колихаєва (політична партія «Нам тут жити»), а також представників партії останнього: Олександра Книги, Віталія Бєлоброва, Галини Лугової, Інни Холодняк.
Зафіксована також зовнішня реклама таких політичних партій:
- «За майбутнє» з написом: «За майбутнє рідної землі»
- «Наш край»: «Сила господарників та професіоналів»;
- «Слуга народу»: «Україна – це ти»;
- «Партія Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!»;
- «Опозиційна платформа «За життя» з написом: «Життя вимагає змін»;
- «Народний контроль»: «Змусимо владу працювати для людей!»;
- «Європейська солідарність»: «З незалежністю не жартують»;
- Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»: «Загублено страхування літніх людей. Зайві старі люди?», «Ми проти політики Зеленського і його «слуг». Руки геть від наших лікарень і шкіл»;
- «Перемога Пальчевського»: «Об’єднуйтесь!».
Нагадуємо, що відповідно до статті 52 Виборчого кодексу, «передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування». Зазначимо, що поширення політичної реклами напередодні початку виборчого процесу кандидатами чи їх партіями, які оголосили про участь у місцевих виборах може мати ознаки дочасної агітації. Водночас юридичної відповідальності за це не передбачено, тому залишається лише констатувати можливе порушення міжнародних стандартів у сфері виборів.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)