Дізнайтесь в один клік, чи ходить ваш обранець на засідання, за що і як голосує, скільки запитів подав і чим володіє.
Чим займаються народні депутати у Верховній Раді? Чи ходять на засідання, як голосують, чи пишуть закони, подають запити? Усе це можна запитати в телеграм-бота «Депутат на долоні», якого розробила рівненська «ОПОРА» в межах проєкту «Депутат від А до Я». Бот упорядкує інформацію про нардепа, який вас цікавить, регулярно надсилатиме оновлення про його роботу в парламенті, та запропонує захопливу гру-відгадайку.
Ми створили цього чат-бота, бо хочемо бачити більше відповідальних виборців, які знають усе про своїх обранців і можуть оцінити їхню роботу.
Бот уміє:
- миттєво знаходити інформацію про кожного народного депутата;
- додавати депутата до колекції та періодично повідомляти про його активність у парламенті;
- щомісячно присилати користувачеві звіт із аналітикою і статистикою про роботу нардепів;
- грати з користувачем у гру.
Через нього можна відстежувати:
- відсоток засідань Верховної Ради, на яких нардеп був і голосував;
- фракційну дисциплінованість — відсоток голосувань депутата проти рішення фракції;
- відсоток засідань профільного комітету, на яких нардеп був;
- скільки законопроєктів подав нардеп і скільки з них ухвалено;
- скільки поправок подав і скільки з них враховано;
- скільки депутатських запитів подав, скільки з них на розгляді і скільки розглянуто;
- декларації про статки депутата та його родини, суттєві зміни у них.
У кінці місяця бот присилає:
- топ-десятки найбільш і найменш дисциплінованих нардепів;
- кількість проєктів законів і постанов, які зареєстрували депутати;
- кількість голосувань і ухвалених законів і постанов;
- кількість декларацій, які подали депутати, і внесених у декларації змін.
Дані зібрані у відкритих джерелах — на сайті Верховної Ради, порталі «Вони голосують за тебе» та в базі декларацій. Бот надсилає оновлення, якщо вони з’являються, із 10:00 до 20:00 — щоб не турбувати зарано чи запізно.
Як використовувати бота
1. Відкрийте чатбота за посиланням https://t.me/deputy_on_palm_bot або знайдіть у телеграмі за пошуковим запитом «Депутат на долоні».
2. Перейдіть до меню.
3. Пункт «Пошук депутата». Тут можна ввести прізвище відразу або вибрати з переліку парламентських фракцій або регіонів.
4. Коли ви обрали депутата, бот виведе основну інформацію про нього, актуальну на цей час:
- фракцію, регіон, область, округ, посаду;
- дані про голосування у ВР, законопроєкти, поправки і запити;
- посилання на його декларації;
- контакти, за якими з ним можна зв’язатись;
- посилання на його сторінку на сайті ВР та докладну інформацію про його голосування.
5. Далі ви можете додати нардепа до своєї колекції чи зіграти в гру.
6. Якщо ви додаєте депутата до колекції, бот присилатиме вам нові дані про нього систематично. Так ви можете відстежувати свого мажоритарника або будь-яких нардепів, робота яких вам цікава.
7. Як грати у гру. Ви можете обрати гру з конкретним нардепом, знайшовши його за допомогою пошуку, або з випадковим. Бот пропонує вгадати, як цей депутат голосував за десять проєктів законів чи постанов (із коротким поясненням їхнього змісту). В кінці ви дізнаєтесь, скільки разів ваш голос збігся з голосом депутата. Це добрий спосіб знайти серед депутатів однодумців (або навпаки).
8. Переглянути чи змінити вашу колекцію депутатів можна, натиснувши кнопку головного меню «Моя колекція».
9. Якщо вам сподобався бот, порадьте його друзям і знайомим, натиснувши на кнопку «Поділитися». Якщо ви маєте ідеї, як зробити його кращим — скористайтесь опцією «Зворотний зв’язок».
Чому це важливо й корисно для вас
Наша мета — щоб якомога більше виборців знали про повноваження та завдання нардепів і могли дати їхній роботі оцінку. Це дозволить громадянам робити більш усвідомлений вибір, а народних обранців змусить краще робити свою роботу.
Народний депутат — не благодійник чи меценат. У першу чергу він — законодавець і представник народу в парламенті, єдиному законодавчому органі державної влади. Його обов’язки визначені законом. Він зобов’язаний бути на засіданнях комітетів і Верховної Ради, голосувати, працювати над законами, спілкуватись із виборцями, вивчати їхні потреби та громадську думку. У нього немає й не може бути важливіших справ, ніж тиснути кнопки в парламенті. Він зобов’язаний звітувати перед виборцями й могти пояснити логіку та причини будь-яких своїх дій.
Інформація про роботу та статки кожного нардепа відкрита, але знайти та впорядкувати її самотужки нелегко. Ми пропонуємо використати для цього Telegram — месенджер, яким користуються мільйони українців. Якщо ви ще не маєте Telegram, тут його можна завантажити, а тут скористатись ним онлайн.
Ми створили цього бота в межах проєкту «Депутат від А до Я», який є частиною програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.