10 червня у Чернігівському обласному музично-драматичному театрі відбувся концерт на підтримку кандидата-самовисуванця Григорія Ткаченка. Після завершення концертної програми ведучі заходу заявили про провокації перед початком заходу та вибачились за незручності, пообіцявши надіслати подарунки.

Спостерігач ОПОРИ звернулася за коментарем до кандидата, однак він не зміг пояснити, про які саме провокації йшлося у промові ведучої. Представник передвиборчого штабу кандидата також відмовився детально коментувати ситуацію, зазначивши лише, що перед початком концерту до театру намагалися потрапити “молодики характерної зовнішності” і цікавились, де можна отримати енергозберігаючу лампу.

Як зазначив координатор громадського спостереження ОПОРИ в чернігівській області, законодавством заборонено надавати виборцям товари або послуги під час проведення передвиборної агітації: “Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців” (ч. 14 ст. 74 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”). За підкуп виборців передбачено кримінальну відповідальність, відповідно до статті 160 Кримінального кодексу України,".

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.