У Вінницькій області дев'ятеро кандидатів звернулися до суду, щоб оскаржити відмову Лука-Мелешківської ТВК у реєстрації їх кандидатами на виборах до сільської ради ОТГ через неналежне оформлення декларацій. Станом на 14 жовтня у Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано постанову в одному із цих проваджень. Відповідно до постанови суд визнав протиправними дії ТВК щодо відмови в реєстрації кандидата й зобов'язав повторно розглянути документи.

Ще 5 жовтня територіальні виборчі комісії завершили реєстрацію кандидатів на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів. При цьому, як уже повідомляла Громадянська мережа ОПОРА, на Вінниччині Лука-Мелешківська територіальна виборча комісія відхилила подання 18 потенційних кандидатів у депутати сільської ради та на посаду сільського голови через неналежне оформлення декларацій.

Дев’ятеро потенційних кандидатів-самовисуванців, які хотіли балотуватися на посаду голови та в депутати сільської ради, вирішили оскаржувати відмови ТВК у Вінницькому районному суді. В позовних заявах вони просили визнати протиправними дії комісії, скасувати постанови про відмови їм в реєстрації і зобов’язати комісію вчинити певні дії. Наразі в Єдиному державному реєстрі судових рішень є п’ять ухвал про відкриття проваджень у відповідних справах.

Відповідно до ухвал судові розгляди справ було призначено на 11 та 12 жовтня. Станом на 14 жовтня у Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано постанову Вінницького районного суду лише в одному із цих проваджень.  Згідно з цією постановою суд частково задовольнив вимоги позивача – одного із кандидатів на посаду голови сільської ради ОТГ: визнав протиправними дії Лука-Мелешківської сільської виборчої комісії щодо відмови в реєстрації особи кандидатом, а також скасував відповідну постанову та зобов’язав ТВК надати претендентові достатній час для виправлення неточностей в поданих документах для реєстрації кандидатом, а відтак повторно їх розглянути.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 12 статті 41 Закону України «Про місцеві вибори» помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Згідно з частиною 1 статті 46 закону «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидатам в депутати в разі: 1) порушення порядку висування кандидата, в тому числі перевищення кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним; 2) відсутності документів для реєстрації особи кандидатом; 3) припинення громадянства України особи; 4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; 5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою; 6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів–(044) 591-44-44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль