Громадянська мережа ОПОРА здійснює дослідження у Проекті “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” в частині енергоефективності та соціальниї питань.
Ключовими цілями проекту є:
• моніторинг втілення Угоди про Асоціацію в частині енергетики, включаючи відповідні зобов’язання щодо довкілля та питань, пов’язаних з торгівлею;
• посилення спроможності громадських експертів та місцевих діячів відслідковувати фактичну реалізацію реформ;
• сприяння громадському діалогу для належної імплементації Європейських реформ енергетики та довкілля;
• інформування заінтересованих сторін та українського суспільства про значення та потенційні вигоди Європейських реформ в енергетиці та довкіллі для того, щоб дати їм можливість тримати уряд підзвітним за проведення реформ.
Ця публікація була розроблена за сприяння Європейського Союзу в рамках Ініціативи EU4Energy та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках Проекту “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію”. За зміст цієї публікації несуть відповідальність Громадська організація «ДІКСІ ГРУП», а також Громадянська мережа «ОПОРА», Всеукраїнська громадська організація «Енергетична Асоціація України», Ресурсно‐аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація «Європейсько‐Українське енергетичне агентство». Зміст цієї публікації не жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та/або Міжнародного фонду «Відродження».
До ініціативи EU4Energy належить вся підтримка ЄС, націлена на покращення енергозабезпечення,енергетичної безпеки та взаємозв’язків, а також на просування енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії у країнах Східного партнерства –Азербайджані, Білорусі,Вірменії,Грузії, Республіці Молдова та Україні. ЄС надає цю підтримку шляхом фінансування проектів та програм, що сприяють реформуванню енергетичних ринків та скороченню національноїенергетичної залежності та споживання. В більш довгостроковій перспективі, енергозабезпечення станє більш надійним, прозорим та фінансово доступним, скорочуючи таким чином енергетичний дефіцит та зменьшуючи вартість рахунків за електроенергію як для громадян, так і для приватного сектору. Додаткова інформація на веб-сторінці: www.EU4Energy.eu
Завантажити звіт: Енергетичні реформи: огляд червня 2019 року