Інформація про благодійність кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах Тернопільщини поширюється у соціальній мережі Facebook та на сайтах місцевих ЗМІ. У дописах повідомляють про подарунки від Андрія Богданця, Володимира Кравеця, Іван Чайківського та Богдана Яциковського.

27 червня на сторінці громадянської організації «Нескорені духом – особи з інвалідністю» в соціальній мережі Facebook був розміщений допис із словами подяки за допомогу від заступника генерального директора ПрАТ «Птахофабрика Тернопільська» Андрія Богданця. Богданець є кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі № 163 (м. Тернопіль) від партії «Слуга народу».

На цій же сторінці було опубліковане інше повідомлення про те, що 51 особа отримала допомогу від Андрія Богданця. З доданих фото зрозуміло, що роздавали курячі яйця.

За інформацією опублікованою місцевим інтернет-виданням «За Збручем», 30 червня під час святкування Дня Молоді у селищі Вишнівець (про нього ОПОРА повідомляла раніше) відбулася урочиста передача автомобіля швидкої допомоги для громади Вишнівецької ОТГ. У статті йшлося, що техніку доправили з Німеччини, а фінанси для транспортування надало ПАП «Добрий самарянин» за ініціативи голови громади і кандидата у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №164 Володимира Кравця.

На сторінці кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі №165 (м. Зборів) Івана Чайківського в соціальній мережі Facebook 30 червня був розміщений допис про те, що під час футбольного матчу в другому турі чемпіонату області «Тернопільський м’ясокомбінат» та ПП «Агрон» розіграли між вболівальниками призи. «Тернопільський м’ясокомбінат» є структурним підрозділом компанії «Агропродсервіс», генеральним директором якої є Іван Чайківський.

Повідомлення із словами подяки Івану Чайківському та компанії «Агропродсервіс» за сприяння в організації благоустрою доріг сіл Саранчуки, Шумляни та Тростянець було поширене на сторінці кандидата 28 червня.

За інформацією із допису від 26 червня, Іван Чайківський взяв участь у засіданні Колегії Зборівської РДА, де також мав можливість виступити. У тексті йшлося: «Вислухавши керівників департаментів про досягнення, проблеми та стан реалізації національних реформ (особливо в медичній сфері), я прийняв доволі важливе рішення – придбати карету швидкої медичної допомоги для Зборівського району від імені компанії «Агропродсервіс».

У друкованій районній газеті «Зборівська дзвіниця» від 28 червня у статті «Засідання колегії райдержадміністрації» було зазначено, що на згаданому вище засіданні обговорювали проблеми транспорту для медичних закладів. У тексті йшлося: «Андрій Олександрович (в.о. головного лікаря КНП «Зборівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»)  проінформував, що кожний п'ятий житель району ще не уклав договору із сімейним лікарем. Зупинився він також на проблемі транспорту (виїзду лікаря до пацієнтів), приміщення (потребують реконструкції, ремонту, а у Зборові можна вважати відсутнім). До речі, вже оголошено про збір коштів на придбання автомобіля і благодійники долучаються до цього».

30 червня на сторінці «Моя Лановеччина» в соціальній мережі Facebook був опублікований допис, у якому дякували кандидату у депутати в одномандатному виборчому окрузі № 164 (м. Збараж) Богдану Яциковському за подарунок для парафії храму в селі Шушківці (Лановецький район). На доданих до повідомлення фото кандидат передає ризи священнику.

Подібний подарунок кандидат-мажоритарник зробив для парафії храму села Іванківці (Лановецький район). Інформація про це була опублікована 26 червня в соціальній мережі у дописі, де була позначена сторінка Богдана Яциковського.

«У статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначено форми та засоби для проведення передвиборної агітації, наприклад, проведення публічних дебатів, дискусій стосовно положень передвиборних програм, своєї діяльності чи ідеологій відповідної політичної партії. Водночас із наближенням дня голосування у публічному просторі зустрічається інформація про подарунки чи обіцянки матеріального характеру від осіб, які  є кандидатами в народні депутати. У даних випадках нам не відомо чи із передачею подарунків від кандидатів проводилась агітація, однак нагадаю, що у частині 14 статті 74 відповідного Закону зазначено обставини при яких проведення агітації є непрямим підкупом виборців», - коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області.

Відповідно до частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Описана вище форма ведення передвиборної агітація, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)