Opora

Повноцінний національний моніторинг виборів є одним із критеріїв зрілості та фаховості профільних громадських організацій. Довіра до оцінок експертів, які зроблено на основі поверхневого аналізу повідомлень у ЗМІ щодо перебігу виборчих перегонів, чи відвідування ними 2-3 дільниць в день голосування, є суспільною аномалією, чи, скоріше, наслідком свідомої маніпуляції громадською думкою. Якісний та всебічний аналіз кампанії можна зробити лише комплексно, за умови професійної оцінки профільного законодавства, довготермінового спостереження на місцях від моменту офіційного старту процесу, моніторингу дня голосування та встановлення результатів волевиявлення, включно з етапом їх оскарження в судах, якщо на те будуть підстави чи воля суб’єктів виборчого процесу. Крім того, довготермінове спостереження за виборчим процесом національного рівня не може обмежуватись окремими округами, чи територіально-адміністративними одиницями.

Громадянська мережа ОПОРА здійснювала громадське спостереження за виборами Президента України з 1 листопада 2009 року. За результатами роботи 75 спостерігачів, по всій Україні, ОПОРА оприлюднила чотири звіти щодо якості підготовки до дня голосування, використання адміністративного ресурсу, участі медіа, роботи виборчих комісій різного рівня та роботи Органів ведення Державного реєстру виборців. 17 січня ОПОРА залучила 1003 спостерігача, які працювали безпосередньо на виборчих дільницях, визначених відповідно до випадкової, статистичної обґрунтованої вибірки.

В день голосування Громадянська мережа ОПОРА проводить швидкий статистичний підрахунок. Цей метод підрахунку ґрунтується на зібранні фактичних результатів голосування з дільниць країни, обраних за вибірковим принципом. Спостерігачі мережі ОПОРА працюють на 1003 виборчих дільницях, систематично надаючи інформацію щодо явки виборців, виявлених порушень та результатів голосування в центральну базу даних та кол-центр

Швидкий статистичний підрахунок, який проводила на виборах Президента України Громадянська мережа ОПОРА, надав максимально наближені результати до тих, які були оприлюднені ЦВК. Таким чином, в Україні вперше було апробовано метод швидкого підрахунку голосів, що базується на реальних результатах голосування на дільницях, обраних методом випадкової вибірки по всій території України. 

Другий тур:

2

Перший тур:

OPORA vs CEC (1 round)

Ілюстрація до книги "Вибори Президента 2010"
© Юлія Федорович, ГМ ОПОРА
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019