Opora

Довготермінові спостерігачі ОПОРИ зафіксували у м. Каховка білборд діючого депутата Каховської міської ради, а нині висуванця від Політичної Партії «Опозиційний блок», Павла Філіпчука, з якого він обіцяє комп’ютер у подарунок.

 

Громадянська мережа ОПОРА розпочинає серію дайджестів про політичну, соціальну, економічну, гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Вже пройшло більше двох місяців після проведення в Криму незаконного і сфальшованого референдуму, який став формальною підставою для анексії Російською Федерацією частини території України. Протягом цього часу країна зазнала подальшої агресії Росії, що спричинило сплеск насилля та тероризму у східних регіонах. Але, не дивлячись на усі поточні виклики, українське суспільство має отримувати повну інформацію про життя своїх співгромадян в Криму. Головне, щоб українці з Криму та інших регіонів нашої держави не відчували, що між ними непорушна залізна стіна. Поінформованість не дозволить зруйнувати багаторічні соціальні зв’язки та нівелює стереотипи й страхи. У свою чергу, взаємна зацікавленість громадян у спільному майбутньому дозволить зупинити зовнішню агресію та відновити територіальну цілісність України. 

 

Події на Євромайдані спричинили низку серйозних кадрових змін серед керівного складу області. Частина голів РДА почали звільнятися з першими проявами насилля на Майдані, багатьом керівникам-членам ПАРТІЇ РЕГІОНІВ висловили недовіру. Першим значним кадровим призначенням в області стало призначення на посаду Тернопільської ОДА народного депутата від ВО «Свобода» Олега Сиротюка, який згодом склав свій депутатський мандат. 22 березня 2014 р. указами О. Турчинова було офіційно звільнено з посад голів усіх 17 РДА області. 4 березня 2014 р. нових голів отримали лише 5 РДА (2 з них – члени ВО «Свобода, 2 – «ВО «Батьківщина», 1 – Демократичної партії України), решта наразі функціонує без керівництва. Жодних значних змін серед голів районних і міських рад не відбулося. Головою Тернопільської обласної ради залишається обраний у жовтні 2013 р. Хомінець Василь Петрович, член ВО «Свобода».

 

Кадрові переформатування серед керівництва Сумщини ще не завершені. Серед голів РДА області (усього в області – 18 РДА) 5 поки що зберігають за собою свої посади, троє з них є дійсними членами ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, двоє – вийшли із зазначеної партії у зв’язку з останніми подіями у країні. Дві посади голів РДА залишаються вакантними. За період квітня 2014 р. було призначено 11 нових голів РДА, більшість з них – представники ВО «Батьківщина».

 

В області майже завершені кадрові перестановки серед керівництва РДА області. 2 березня 2014 р. С. Рибачок, член ВО «Свобода», замінив на посаді голови Рівненської ОДА «регіонала» Василя Берташа. В області були відправлені у відставку або звільнилися за власним бажанням 15 з 16 голів районних рад. Наразі 11 вакансій вже заповнені: на вакантні посади були обрані переважно представники ВО «Батьківщина» (4 особи) та ВО «Свобода» (5 осіб), партійність двох нових голів не вдалося встановити. Чотири з 16 РДА області офіційно ще не отримали нових керівників. У Дубинському районі 12 березня на Народному віче у місті Дубно громада висловила підтримку голові адміністрації Р. Сивому, представнику партії «Наша Україна», який, відповідно, продовжив виконувати свої обов’язки.

 

Новим головою Полтавської обласної держадміністрації став Бугайчук Віктор Михайлович, член ВО «Свобода» та з 2010 р. депутат Кременчуцької міської ради. 22 районних держадміністрацій Полтавської області наразі функціонують без керівництва – попередні голови РДА були звільнені з посад, а нові досі не були призначені. Лише три РДА області отримали нових керівників – у Козельщинському, Машівському та Диканському районах. Двоє новопризначенців є членами ВО «Батьківщина», один – Політичної партії «За Україну!».

 

15 березня 2014 р. новим головою замість оголошеного у розшук С. Тулуба став заслужений економіст України, уродженець Одещини Юрій Олегович Ткаченко. Новий голова у 2006-2010 рр. був депутатомЧеркаської обласної радиV скликання від Політичної партії «Наша Україна». Загалом, кадрові переформатування у РДА області ще далекі від завершення. 17 квітня 2014 р. було призначено лише 6 нових голів РДА, 11 РДА досі залишаються без керівництва, 3 РДА очолюють чинні керівники, які є представниками ПАРТІЇ РЕГІОНІВ.

 

Львівська область – чи не єдиний регіон, якого майже не торкнулася хвиля кадрових звільнень та новопризначень, яка після подій Євромайдану прокотилася по місцевих органах влади усіх областей України. Станом на середину квітня 2014 р. Ірина Сех стала єдиним керівним новопризначенням у області, очоливши Львівську ОДА. Голови 18 з 20 РДА області залишилися на своїх місцях і є переважно представниками ПАРТІЇ РЕГІОНІВ (12 осіб), решта – безпартійні або особи, партійну приналежність яких не вдалося з’ясувати. Лише 2 районні держадміністрації (Жовківська і Радехівська) працюють без голів, відсторонення яких від посад відбулося ще наприкінці 2013 р. на підставі указів екс-президента В. Януковича.

 

Новим головою Полтавської обласної держадміністрації став Бугайчук Віктор Михайлович, член ВО «Свобода» та з 2010 р. депутат Кременчуцької міської ради. 22 районних держадміністрацій Полтавської області наразі функціонують без керівництва – попередні голови РДА були звільнені з посад, а нові досі не були призначені. Лише три РДА області отримали нових керівників – у Козельщинському, Машівському та Диканському районах. Двоє новопризначенців є членами ВО «Батьківщина», один – Політичної партії «За Україну!».

 

07 березня 2014 р. в.о. Президента О. Турчинов призначив на посаду Голови КМДА В. Бондаренка. Кадрові перестановки серед голів районних в місті Київ держадміністрацій лише розпочалися: 6 голів РДА були відсторонені від виконання своїх обов’язків, 4 залишаються на своїх посадах. Жодних нових призначень ще не було.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019