ОПОРА поспілкувалася про вибори під час війни з радником з питань виборів БДІПЛ ОБСЄ Ульві Ахундлу під час його візиту до Києва у жовтні 2023 року: "Ми є одними з партнерів України. Ми спостерігаємо за виборами в Україні з кінця 90-х років, незалежно від типу виборів - парламентськими, президентськими, місцевими виборами. Ми знаходимося в контакті з усіма партнерами в Україні щодо різних форм підтримки, які можуть знадобитися в нинішніх обставинах. Тепер ми в Києві зустрічаємося особисто з усіма нашими партнерами, включаючи Центральну виборчу комісію, організації громадянського суспільства, представників Верховної Ради та інших".

На питання, чи має Україна проводити вибори, Ульві Ахундлу відповів: "Це питання для України, на яке вона може відповісти тільки через суспільне обговорення та рішення на основі консенсусу. Ми, зі свого боку можемо лише спостерігати. БДІПЛ зробить все, щоб виконати мандат наданий ОБСЄ. Спостерігати за виборами в умовах війни також є викликом для нас. Тому нам також потрібно правильно робити висновки, щоб підготуватися до такої діяльності".

Він додав: "Є багато речей, з якими нам, як міжнародним спостерігачам, доведеться зіткнутися, щоб наше спостереження залишалося достовірним та ефективним... Для цього нам доведеться тісно співпрацювати з державними органами. Нам також доведеться тісно співпрацювати з організаціями громадянського суспільства, зокрема, з ОПОРОЮ. Ви перебуваєте тут протягом цих складних часів. І ефективність нашого розгортання залежатиме від багатьох факторів, але перш за все, достатньо часу, щоб підготуватися до такого складного розгортання і залучення всіх зацікавлених сторін у цей процес."