Громадянська мережа ОПОРА продовжує цикл відео «Сила вибору. Важливі розмови про Україну». Це серія візійних інтерв'ю з українськими інтелектуалами для тих, хто хоче краще зрозуміти світ та унікальність українців у ньому.  

Щотижня ми запрошуємо до розмови з ведучою проєкту Ольгою Айвазовською експертів у різних сферах гуманітарних знань. Ми говоримо про вибір у широкому сенсі — про те, що супроводжує нас щодня і вирізняє з-поміж інших.

Після 24 лютого 2022 року українці почали переосмислювати реальність, яка їх оточує, та відчули нагальну потребу зрозуміти самі себе: як відбувається вибір ідентичності, мови, свободи, місця проживання, професії, вектору розвитку тощо. Яким є наш український вибір? Як він формувався, на чому стоїть зараз? Як контекст війни трансформує поняття вибору, чим він загрожений? 

ОПОРА понад 17 років працює з темою виборів, які є інструментом колективного вибору, що визначає майбутнє країни та кожного громадянина.  Тож ми точно знаємо, що вибір — це не лише позначка в бюлетені в день голосування, а й боротьба за свої цінності та принципи. Ми знаємо чимало прикладів, котрі демонструють, що кожен вибір має свої наслідки. Українці вільні обирати, в якій країні вони хочуть жити і як будувати своє майбутнє.

У першому випуску другого сезону “Сили вибору" Ольга Айвазовська поговорила із головним радником IFES Пітером Ербеном про можливість проведення виборів під час війни, організацію голосування мільйонів українців за кордоном, недопуск колаборантів до виборчих процесів. Пітер Ербен, головний радник Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), старший директор IFES в Україні. Він має понад 30 років досвіду, зокрема у сфері повоєнних і постконфліктних виборів. Організовував проведення виборів у Косово (2000-2001 роки) та в Афганістані (2004 рік).