22 березня спостерігачам ОПОРИ стало відомо про те, що на виборчій дільниці №630730 у селі Роздолля Первомайського району зникла печатка виборчої дільниці.

Як пояснила ОПОРІ голова дільничної виборчої комісії Юлія Д'яченко, печатка зникла вранці 22 березня. Печатка, за її словами, була у секретаря комісії Валентини Зінченко. Близько 10 ранку голова дільниці взяла печатку у секретаря, щоб поїхати у Первомайськ, щоб поставити штамп для дільничного поліцейського, який буде чергувати на ДВК. Секретар, за словами Юлії Д'яченко, передала печатку в пластиковому файлі разом із штемпельною подушечкою.

«Загорнули, поклали печатку мені в сумку. Секретар попросила мене сходити до голови сільради, щоб сказати, що не закривається сейф і я залишила сумку у неї. Мене не було може хвилин 15-20, я сходила до голови сільради, прийшла з ним, показала йому сейф, сумка весь цей час була в секретаря. Потім я взяла сумку і не перевіряючи поїхала в Первомайськ. Коли зустрілась з дільничним, печатку не виявила. Висипала всю сумку йому на капот, але печатки не було. Подушечка ця була, файлик був, а печатки не було», — повідомила голова дільничної виборчої комісії Юлія Д'яченко.

«Вона дістала цю штемпельну подушечку, яку я їй давала, в іншому файлі, він зім'ятий. Я їй сказала, що це не той файл, а вона заперечила і сказала, що той. Я їй сказала, що в мене пачка початих файлів і такого не має. Вона, як мені сказали, пре на мене, що я їй не давала печатку», — коментує секретар комісії Валентина Зінченко.

Голова окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №178 Ольга Атаян підтвердила ОПОРІ, що їй відомо про цю ситуацію. Про зникнення печатки повідомили в поліцію і Центральну виборчу комісію.

«Заява прийнята, буде внесена до Реєстру досудових розслідувань і розпочато слідство», — прокоментувала заступниця начальника слідчого відділу Первомайського відділу поліції ГУНП в Харківській області Ксенія Тимченко.

«Тут можуть бути наявні ознаки складу злочину передбаченого частиною 1 статті 357 ККУ (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження). Враховуючи специфіку виборчого процесу, органи Національної поліції мають забезпечити ефективне та оперативне водночас розслідування цього злочину», — коментує радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]