Білборд на користь кандидата у Президенти Олександра Вілкула у Вишневому був зіпсований – невідомі закидали його горючими речовинами. Відповідне відео було опубліковане на офіційній фейсбук-сторінці «Національного Корпусу».

24 лютого на фейсбук-сторінці «Національний Корпус/ Києво-Святошинський район»  було опубліковане відео  з дописом «Реакція невідомих патріотів на борди проросійської агентури. Вишневе». На відео невідомі особи кидають у білборд на користь кандидата у Президенти Олександра Вілкула палаючу речовину і він загорається. На борді міститься напис «Олександр Вілкул. Відбудуємо стабільність. Опозиційний блок – партія миру та розвитку».

Джерело: скріншот відео зі сторінки «Національний Корпус/ Києво-Святошинський район»

У прес-службі Нацполіції Київської області повідомили, що заяв щодо зіпсованої агітаційної продукції у Вишневому не надходило. Представники Громадянської мережі ОПОРА також звернулися за коментарями до «Національного Корпусу» Києво-Святошинського району та до штабу партії «Опозиційний блок – партія миру та розвитку», однак коментарів наразі не отримали.

Джерело: фото представника ОПОРИ

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській області наголошує: «Закон України «Про вибори Президента України» говорить, що кожен громадянин має  право вільно вести агітацію за або проти кандидатів. Однак,  подібні дії, зокрема, псування агітаційної продукції та пошкодження майна є неприпустимими і можуть розцінюватися правоохоронними органами як перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу при виконанні своїх повноважень, в даному випадку – кандидата у Президенти. А відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального Кодексу України перешкоджання, поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, , можуть каратися обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.