Прикарпатські правоохоронці вчились ефективно реагувати на порушення під час виборчого процесу. 25 червня тренерки Громадянської мережі ОПОРА провели тренінг «Ефективна поліція - забезпечення законності виборчого процесу» для 30 поліцейських превенції та 23 слідчих, які задіяні до роботи під час парламентської виборчої кампанії в Івано-Франківській області.

Тренінг провели у два етапи. Під час першої частини тренерки працювали з працівниками підрозділів превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та патрульними поліцейськими, а під час другої частини – зі слідчими. Поліцейським розповіли про  особливості виборів народних депутатів України та чим вони відрізняються від президентських, про основні типи порушень під час виборчого процесу, особливості дня голосування.

«Як показала президентська виборча кампанія, поліція дуже активно залучалась до усіх випадків порушення виборчого законодавства, в усіх критичних випадках та конфліктних ситуаціях завжди викликали представників поліції. Сьогодні ми підвели підсумки президентської кампанії і відразу переорієнтувалися на закон «Про вибори народних депутатів України», і спрогнозували всі проблемні моменти, які можуть виникнути на виборах, щоб уникнути правопорушень і забезпечити вільні, демократичні вибори», - сказала  радниця з юридичний питань Громадянської мережі ОПОРА.

Як розповів начальник відділу превенції Галицького відділення поліції Ігор Полив’яний, під час тренінгу особливо цінним був практичний блок, під час якого поліцейські вчились, як діяти в тій чи іншій ситуації, визначати, яке саме порушення підлягає під яку статтю Адміністративного чи Кримінального Кодексу, і як правильно документувати порушення, щоб правопорушник не зміг уникнути відповідальності під час розгляду даного питання у суді.

Найгарячіше обговорення викликали питання про виніс та фотографування бюлетеня під час голосування, прямий та непрямий підкуп виборців, а також про виборчі фонди. Останнє питання, зізнавалися поліцейські, є особливо актуальним на сьогоднішній момент, адже в області активно з допомогою спостерігачів ОПОРИ фіксуються порушення, які стосуються  агітації кандидатів, яка була розміщена не за кошти виборчих фондів.

 

 

 

 

Обидві групи поліцейських отримали посібники з інформацією про роботу під час виборчої кампанії, розроблені на прохання ОПОРИ Василем Луциком, доцентом кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського Національного університету імені Івана Франка.

 

Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)