Сьогодні, 21 квітня, ОПОРА представить фільм про використання соціальних мереж у виборчих кампаніях в Україні та світі.
Розкажемо про нові технології, які без перебільшень, змінюють хід виборів загалом. Фейкові акаунти, зовнішнє втручання у вибори, нерегульовані витрати політичними силами коштів на рекламу, чорний піар, клікбейт – головні атрибути передвиборчих кампаній у соцмережах.
ОПОРА дослідила, як під час президентської виборчої кампанії у 2019 році агітували «за» і «проти» кандидатів, хто керував агітацією, які суми витратили на політичну рекламу у Facebook тощо.
Також розкажемо, як наша організація моніторить політичну рекламу в соцмережах і який інструмент використовує для цього.
Прем’єру можна переглянути о 18:30:
-
на Facebook-сторінці ОПОРИ https://www.facebook.com/cn.opora/videos/688508628571546/
-
на Youtube-каналі ОПОРИ https://www.youtube.com/watch?v=allwVyRde38
Нагадаємо, рівно рік тому, 21 квітня 2019 року, відбувся другий тур виборів президента України. Петро Порошенко набрав 24,45% голосів виборців (4 522 450), а Володимир Зеленський – 73,22% (13 541 528). Всього у голосуванні взяли участь 18 491 837 українців.
ОПОРА підбила остаточні підсумки свого спостереження за минулорічними виборами глави держави. Наша організація залучила до моніторингу цієї кампанії 151 довготермінового спостерігача і 3000 короткотермінових. Вони працювали на дільницях, вели паралельний підрахунок явки та голосів виборців, а також фіксували порушення.
Загалом за результатами спостереження ми констатували конкурентний характер виборчого процесу. Період агітації і голосування здебільшого відповідали базовим міжнародним стандартам демократичних виборів. Проте траплялися й порушення правил ведення передвиборної агітації, поодинокі випадки підкупу виборців.
Зі звітом спостереження ОПОРИ на виборах президента України-2019 можна ознайомитись за посиланням або замовити безкоштовну друковану версію у нашій книгарні.