Представники ОПОРИ  у четвер, 10 лютого, зафіксували матеріали передвиборної агітації на носіях зовнішньої реклами, які містили прізвище та ім’я зареєстрованого кандидата Олександра Ломаки («УДАР Віталія Кличка»), проте не містили вихідних даних. Для перевірки ймовірних фактів вчинення адміністративних правопорушень представники ОПОРИ звернулися до правоохоронних органів.  

Друковані агітматеріали зафіксовані на вул. Івана Мазепи 23 та на проспекті Перемоги 10. Вони містили прізвище та ім’я кандидата і гасло «Місто, яке ми любимо!». Також на обох матеріалах передвиборної агітації зазначено посаду Олександра Ломаки, секретаря Чернігівської міської ради.

В цей же день у Чернігові представники ОПОРИ зафіксували ще два матеріали передвиборної агітації на користь цього ж кандидата за адресами: вул. Незалежності 21 та вул. Гагаріна 13б, розміщені на носіях зовнішньої реклами – білбордах. Зміст агітаційний матеріалів майже ідентичний до тих, що розміщені на сітілайтах.

Жоден із виявлених агітаційних матеріалів не містив даних про замовника, установу, що здійснила друк, відповідальної за друк особи та тиражу. Відтак, представники ОПОРИ звернулися до правоохоронних органів з повідомленнями про можливе вчинення адміністративних правопорушень. Повідомлення зареєстровані в журналі єдиного обліку.

Нагадаємо, що напередодні, 9 лютого, Центральна виборча комісія зареєструвала Олександра Ломако кандидатом у народні депутати України у виборчому окрузі №206 відповідно до постанови №25.

Відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять інформації про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно з частиною 1 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також у частині 2 статті 212-13 КУпАП йдеться про те, що розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, впродовж усього виборчого процесу в окрузі №206 працюватиме гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА. Закликаємо усіх виборців інформувати спостерігачів про порушення за телеіфоном +38 067 720 16 68.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить кампанію спостереження за проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №206, які відбудуться 27 березня. З початку виборчого процесу свою роботу вже розпочали довготермінові спостерігачі, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі на дільницях. Повідомляйте спостерігачів про виборчі порушення за номером гарячої лінії: +38 067 720 16 68. Оперативні новини щодо спостереження читайте також на Facebook-сторінці ОПОРА Чернігів: www.facebook.com/opora.chernihiv

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)