У Черкаській області спостерігачі ОПОРИ зафіксували відразу два випадки знищення бюлетенів: один безпосередньо в обласному центрі, інший – у місті Ватутіне.
Так, у Черкасах виборець знищив бюлетень та дільниці №711077. Як розповіла спостерігачу ОПОРИ голова ДВК, чоловік повідомив, що він помилився під час голосування. У комісії йому пояснили процедуру погашення бюлетеня. Опісля виборець вирішив покинути дільницю та на ходу розірвав свій бюлетень, зупинити його членам комісії не вдалося.
Ще один випадок знищення зафіксовано на дільниці в місті Ватутіне. Як вдалося з’ясувати спостерігачам ОПОРИ, чоловік з ознаками алкогольного сп’яніння розірвав свій бюлетень. Члени ДВК викликали на місце працівників поліції, які розбираються в інциденті.
У секторі комунікацій ГУНП в Черкаській області інформують, що станом на 16 годину поліція зареєструвала 29 повідомлень про можливі виборчі порушення. Найпоширеніші – фото з бюлетенями та відсутність осіб у списках виборців. Найбільше порушень зафіксовано в Черкасах, по районах області фіксуються поодинокі випадки.
Нагадаємо, ОПОРА фіксує порушення на виборчих дільницях. Зокрема, фотографування бюлетеня, видачу бюлетеня без паспорта тощо.
Як повідомляла ОПОРА, у день виборів на Черкащині правопорядок забезпечують 2060 працівників поліції та службовців Нацгвардії. Окрім того, цілодобове чергування здійснюють 262 рятувальники, задіяно 80 одиниць техніки. Усі дільниці попередньо перевірені «надзвичайниками».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.