Про це спостерігачам ОПОРИ в телефонній розмові розповіла Тетяна Погукай, начальник відділу зв’язків із громадськістю ГУМВС України у Луганській області.
“Всі звернення, які пов’язані з порушеннями під час виборчого процесу згідно ЗУ “Про звернення громадян” заносяться до книги єдиного обліку. Якщо слідчим вбачається кримінальне правопорушення, то відкривається кримінальне впровадження та проводиться досудове слідство. На сьогодні зареєстровано 63 таких звернень. Три з них занесені до єдиного реєстру досудових розслідувань та по ним відкриті кримінальні впровадження за ознаками кримінального правопорушення. Найбільше звернень було з приводу порушень порядку ведення передвиборчої агітації”, - зазначила Тетяна Олександрівна.
До відома, кримінальні впровадження були відкриті щодо наступних інцидентів:
- За статтею 157 КК України “Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача”. Про цей випадок ОПОРА вже повідомляла: Луганщина: Опозиційний блок заявляє про тиск на її кандидатів у Білокуракино.
- За статтею 357 КК України – “Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження. Про цей випадок ОПОРА вже повідомляла: На Луганщині викрадено печатку сільської виборчої комісії.
- За статтею 358 КК України – “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів”. Про цей випадок ОПОРА також повідомляла: На Луганщині місцеве ТВК звернулося до правоохоронних органів з приводу порушень у подання політичної партії “На ш край”.