Четверо виборців з Донецька потрапили під обстріл бойовиків з ДНР. Про інцидент спостерігачам спільної моніторингової кампанії ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА повідомили мешканці Донецька.

«Ми з друзями сьогодні вирішили проголосувати на виборах і пішли на дільницю, де зазвичай голосуємо. Вона розташована у школі №114 у Петрівському районі Донецька, — говорить мешканець міста. — Коли ми прийшли туди, на вході стояв чоловік, у якого ми спитали, чи можна тут проголосувати. Він сказав «зараз все вирішимо» і зайшов у приміщення школи. Після цього з будівлі по нас випустили автоматну чергу, ми ледь врятувались, бо вчасно добігли до машини».

Донеччанин, який передав цю інформацію спостерігачам сказав, що не знав про те, що в місті не відкрилась жодна виборча дільниця.

Нагадуємо, що у Донецьку, Макіївці, Горлівці, Торезі, Єнакієвому, Шахтарську та ще низці міст Донецької області не відкрилось жодної виборчої дільниці, адже ці території є тимчасово окупованими незаконними збройними формуваннями.

 

Про громадське спостереження за виборами

Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».

Контактна інформація для преси:

Олександр Іванов

Прес-секретар ДОО ВГО «Комітет виборців України»

(050) 569-23-05; (062) 213-02-56

[email protected]