23 жовтня представники Харківського штабу партії «Батьківщина» заявили про факт незаконного друку виборчих бюлетенів в Харкові. Екс-губернатор Харківської області, кандидат у мери від «Батьківщини» Арсен Аваков повідомив журналістам, що ввечері 22 жовтня до його приймальні подзвонила людина і повідомила про те, що в друкарні відбувається друку бюлетенів без спеціальної охорони, захисту й контролю. Вранці у суботу, 23 жовтня, ця людина вказала представникові штабу, де знаходиться пакет зі зразками цих бюлетенів.

Представники Харківського штабу партії «Батьківщина» разом з народними депутатами фракції БЮТ Володимиром Філенком та Олексієм Логвіненком виявили віддруковані бюлетені в друкарні «Фоліо Плюс», розташованій за адресою: вулиця Лодзінська, 9. За словами Філенка, підтвердженими відеозаписом, директор пі3приємства Дмитро Балан повідомив їх, що «Фоліо Плюс» уклало договір на оренду свого друкарського устаткування з видавництвом «Майдан», яке нібито й займається друком бюлетенів до виборів. Як дізналися спостерігачі ОПОРИ, надати будь-які документи, що підтверджували б правомочність «Майдану» і «Фоліо Плюс» друкувати документи суворої звітності, Балан не зміг. Депутати викликали на місце друку бюлетенів співробітників міліції та звернулися з депутатським запитом до прокуратури Харківської області.

Аваков також повідомив, що у відповідь на вимогу учасників виборчого процесу і членів комісії до голів обласної та міської ТВК «показати, на якій підставі, за якими договорами, де друкуються бюлетені, який порядок їхнього зберігання, транспортування, охорони, маркування», голови комісій ухиляються від відповідей. Також Аваков зробив заяву про те, що обласна організація партії «Батьківщина» вимагає припинити процедуру видачі бюлетенів, оприлюднити інформацію про те, де, на яких підставах, у якій кількості, при якому контролі друкуються бюлетені для голосування, як контролюються форми, як контролюється процедура завезення бюлетенів. Також «Батьківщина» вимагає оприлюднити інформацію про випуск бюлетенів, затвердити їхню нову форму та виготовити їх наново. «Це треба зробити негайно, аби не допустити зриву виборів», – підкреслив Аваков.

У свою чергу, в Харківській обласній організації Партії регіонів та обласній територіальній комісії конфліктну ситуацію трактують як спробу «Батьківщини» зірвати вибори.

У неділю, 24 жовтня, декілька сотень людей, серед яких присутні народні депутати України, кандидати в депутати різних рівнів від опозиційних партій, співробітники міліції та прокуратури заблокували центральний виїзд з території підприємства. Мета блокування – перешкодити вивозу вже надрукованих бюлетенів. Присутні вимагають провести всебічну й об’єктивну перевірку того, на якій підставі друкарня займалася виготовленням бюлетенів. У ці хвилини блокування триває. Спостерігачі ОПОРИ повідомлятимуть про розвиток ситуації з місця подій. Також спостерігачі ОПОРИ звернулися за поясненнями щодо вказаних фактів до Харківської обласної ТВК та до Харківської міської ТВК, які є замовниками друку бюлетенів. Наразі керівництво виборчих комісій не дає жодних коментарів.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Харківській області

 

Фото: Mедіа-група Об’єктив