15 жовтня на сторінці «Демократичного альянсу» у Фейсбук Олексій Омельянчук повідомив, що зняв свою кандидатуру на користь Юрія Левченка (ВО «Свобода»).

На сторінці партії «Демократичний альянс» у соціальной мережі кандидат по 223 округу (Шевченкіський район) Олексій Омельянчук заявив, що знімається з виборів на користь Юрія Левченка (ВО «Свобода»). Лідер ДемАльянсу Василь Гацько коментує це рішення: «Пилипишин двічі фальсифікаціями отримував там депутатський мандат. Набрався нахабства йти і цього разу. Вже після того, як голосував в парламенті за диктаторські закони. Для нас важливо, щоб він програв. Той мінімум, який ми можемо зробити зараз - не допустити його обрання».

news 16 10 2014 Kiev Omelyanchuk foto1

У коментарі ОПОРІ Олексій Омельячук зазначив, що і Юрій Левченко, і він мають досить високі рейтинги, тому можуть розділити їх навпіл, у такому разі переможе Віктор Пилипишин. Головна мета «Демократичного альянсу», щоб у парламент не пройшли кандидати, які голосували за диктаторські закони 16 січня, тому вони поставили власні інтереси на останнє місце, а інтереси суспільства на перше. На думку О. Омельчука, дуже важливо, щоб переміг кандидат від демократичних сил.

Нагадаємо, що по 223 округу також балотуються Світлана Заточна («Опозиційний блок»), Андрій Кучер («Сильна Україна»), Юрій Левченко (ВО «Свобода»), Ігор Моляр (Радикальна партія Олега Ляшка), Володимир Огризко («Ми Українці»), Олександр Ольшанський (самовисуванець), Олексій Омельянчук («Демократичний альянс»), Віктор Пилипишин (самовисуванець), Ігор Пліцин (Комуністична партія України). 

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.