Найбільшим порушником у веденні зовнішньої та медійної агітації на окрузі № 158 (центр – місто Білопілля) за тиждень з моменту реєстрації є Микола Полілуй (суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Зовнішня агітація, а саме білборди та лайтбокси, розміщені на окрузі, не відповідають законодавству.

poliluy1 poliluy2

Згідно ч.23 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» «Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск». В зовнішній рекламі не вказаний тираж, хоча є відомості про друкарню і замовника.

Також спостерігач ОПОРИ зафіксував засилля джинси від Миколи Полілуя: замовні публікації у газетах без відповідного маркування та сюжети на місцевому телеканалі із сумнівними інформаційними приводами, але щедрими згадками про кандидата.

Наприклад, публікація у газеті "Панорама" № 39 (824) 24 вересня - 1 жовтня під назвою «Никалай Полилуй: изменить Украину сможет только та партия, которой действительно верят люди» не має позначки, що це агітація або ж політична реклама.

poliluy3

Засилля джинси також на місцевому телеканалі Академ-ТВ. Іміджеві сюжети, інформаційні приводи для згадування імені кандидата у позитивному контексті. Щодня у випуску новин від 1 до 3 сюжетів за участі Миколи Полілуя, який виступає у статусі депутата обласної ради.

Наприклад, 26 вересня - сюжет про внутрішньопартійне очищення партії ВО «Батьківщина» за участі Миколи Полілуя, 27 вересня – сюжет про Стецьківський місцевий полігон для захоронення побутових відходів з коментарем Миколи Полілуя; сюжет про звіт прокурора та претензії Миколи Полілуя в якості депутата обласної ради до нього, 29 вересня сюжет про недоїмку по місцевим податкам з коментарем Миколи Полілуя, 30 вересня – сюжет про ремонт 13 школи міста Сум за сприяння Миколи Полілуя.

Згідно з частиною 7 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», «засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог частин п'ятої та десятої статті 72 і частин другої та сьомої статті 73 цього Закону, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за партії, кандидатів у депутати чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб'єкта виборчого процесу».

За коментарями звертайтеся:

Олександр Хоруженко - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області
+380509120278
https://www.facebook.com/oleksandr.khoruzhenko
Ірина Стегній – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+380663055190
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України.
Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.