В одномандатних виборчих округах Хмельниччини продовжують застосовувати технологію кандидатів-клонів. Висунення кандидатами людей з омонімічними іменами та прізвищами здійснюється, як правило, з метою маніпуляції під час агітації та голосування на виборах. Як уже повідомлялося, двоє Вікторів Бондарів балотується в окрузі № 191 із центром в Старокостянтинові. «Клонування» триває в округах№ 187 і № 188 (з центром у Хмельницькому).
Центральна виборча комісія, відмовила в реєстрації кандидатом по округу № 188 35-літньому Сергію Павловичу Лабазюку. В поданні документів на реєстрацію кандидатом не вказано, де працює претендент чи він непрацюючий. Таким чином, через недотримання частини 2 статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» в окрузі залишився лише один кандидат на прізвище Лабазюк – депутат Верховної Ради поточного скликання Сергій Лабазюк (група «Суверенна європейська Україна»). Натомість ще один двійник в одномандатному окрузі № 188 з’явився у кандидата від «Блоку Петра Порошенка» Віктора Коліщака. ЦВК зареєструвала кандидатом працівника київського ТОВ «Бетон-комплекс» Артема Коліщака. Нагадаємо, харків’янин Олег Коліщак вже відмовився балотуватися кандидатом.
А в ОВК № 187 , де першим зареєструвався самовисуванець і член ВО «Батьківщина» Сергій Мельник (друге скликання працює хмельницьким міським головою) кандидатом висунувся також комуніст Дмитро Мельник. Проте про технологію «клонування» тут не йдеться. Секретар обкому Компартії Дмитро Мельник балотувався в цьому окрузі на парламентських виборах у 2002 році і попри незначну підтримку виборців його висування на позачергових виборах було прогнозованим.
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів.
У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
Website:http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter:https://twitter.com/opora(@opora)