На Тернопільщині спостерігачі від громадської мережі ОПОРА зафіксували порушення у веденні агітаційної кампанії двох кандидатів у депутати по 167 та 163 одномандатному виборчих округах.

На півдні області зафіксовані автобуси, на бокових вікнах яких наклеєні плакати кандидата Тараса Козака. Це є пряме порушення ч.9 ст.74 ЗУ "Про вибори народних депутатів України": “Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через теле, радіо трансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.”

Плакати були розміщені на маршрутках ще минулого тижня, коли кандидат ще навіть не був зареєстрований в ЦВК, його виборчого фонду взагалі не існувало.

Ternopil porushennja ahitacia

Схоже порушення було виявлене у місті Тернополі, де під виглядом спецвипуску однієї з газет міста розповсюджуються агітаційні матеріали за кандидата Івана Ковалика.

За коментарем ми звернулись до довготермінового спостерігача ОПОРИ Томчишина Василя:

«Так, це звичайно є порушенням. Оскільки вже більше двох днів роздається у Тернополі агітаційна газета за Ковалика І.В. видана спецвипуском №38а (460а) від 24.09.2014 р., коли сам кандидат був зареєстрований Постановою ЦВК №1208 від 26.09.2014 р. Отже, агітаційна продукція, яка роздається є проплаченою не з виборчого фонду кандидата, оскільки випущена ще до його реєстрації, а це є порушенням ч. 6 ст.68 ЗУ "Про вибори народних депутатів України". Вся агітпродукція, в т.ч. агітаційні газети повинні бути проплачені з виборчого фонду кандидата, який створюється теж тільки після реєстрації, оскільки підставою для відкриття виборчого фонду є постанова ЦВК про реєстрацію кандидата».

Ternopil porushennja ahitacia gazeta

Жоден з кандидатів не захотів прокоментувати порушення прес-службі мережі ОПОРА.

 

За коментарями звертайтеся:
Ергешова Рустама,
координатора Громадської мережі ОПОРА в Тернопільській області
+380989928330
 
Юрій Смик,
прес-секретаря Громадської мережі ОПОРА в Тернопільській області
+380977808830
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.