Вчора, 23 вересня, о 17:00 у м. Знам'янкав Будинку народної творчості відбулася зустріч виборців з кандидатом в депутати Олесем Довгим. На подію пускали лише підвезених симпатиків мажоритарника - по спеціально підготовлених списках, але політика усе одно закидали яйцями, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

22 вересня 2014 року у м. Знам'янка з наметів Олеся Довгого розповсюджували агітматеріал. Листівка-запрошення повідомляла про зустріч з кандидатом, яка відбудеться 23 вересня о 17:00 в Будинку народної творчості.

Як виявилось, потрапити на зустріч можуть не всі бажаючі, а тільки згідно зі списком. Стало відомо, що списки складав штаб і поза списком на подію мали нікого не пускати. Охорону зустрічі забезпечувала Самооборона Світловодського осередку партії «УДАР». Закритий формат публічної події викликав обурення мешканців міста - вони звернулися за допомогою до місцевої організації «Знам’янське об’єднання «Майдан», стверджуючи, що порушені їх права виборців.

Після того, як представники знам’янської самооборони та знам’янського об’єднання «Майдан» потрапили до зали, де мала бути зустріч, розпочалася гаряча суперечка щодо відкритості зустрічі та використання коштів для агітації та підкупів. Виявилось, більшість людей, що були у списку (близько 50 осіб) немісцеві жителі і відповісти, звідки приїхали, відмовилися. Представниками штабу Довгого була викликана міліція, після двадцятихвилинних перемовин було вирішено звільнити приміщення обома сторонами. На вулиці дебати продовжувалися та набирали обертів. З’явилась інформація, що зі Світловодська виїжджають двадцять молодиків спортивної зовнішності на допомогу врегулювання ситуації. З тою ж метою до місця подіїї почала підходити місцева молодь.

Згодом на місці подій з'явився сам Довгий. Громада скандувала «Ганьба!» та «Їдь додому!». Отримавши порцію яєць на піджак, кандидат покинув місце зустрічі.

1 AKIR debaty v zali 1 AKIR Vkhid po spysku

1 AKIR Vkhid vilny 2 1 AKIR Vkhid vilny 3

За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.