Якщо Ви не будете перебувати за місцем реєстрації (прописки) у день голосування на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року, але хочете реалізувати своє виборче право, тоді скористайтеся порадами ОПОРИ. Громадяни України мають право на тимчасову зміну місця голосування (на день голосування) на президентських виборах без зміни виборчої адреси, що закріплено в пункті 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Саме тому, перебуваючи на навчанні, роботі, у подорожі або за кордоном, Ви все одно зможете проголосувати на виборах, тимчасово змінивши місце голосування. Для цього необхідно:

1) Мати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування.

Для підтвердження вмотивованості заяви можуть бути такі документи: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо.

2) Особисто подати звернення до відповідних органів (див. нижче) не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування (до 19 травня 2014 р. включно), яке містить: А) заяву з мотивуванням тимчасової зміни місця голосування та Б) документи (оригінали та їх копії), що підтверджують таку необхідність.

Приклад заяви можна завантажити тут: http://goo.gl/QkpgSQ

ПОРАДА: цю роздруковану заяву візьміть із собою і заповніть краще на місці, щоб не помилитися, а співробітники відділу ведення Держрєстру виборців Вам підкажуть номер дільниці та всі інші деталі.

ВАЖЛИВО! Громадяни, що мають виборчу адресу в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, НЕ ПОВИННІ підтверджувати необхідність тимчасової зміни місця їх голосування (додавати документи-підтвердження не потрібно).

3) При поданні заяви на території України необхідно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

При поданні заяви за кордоном необхідно пред’явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт чи службовий паспорт.

4) Ваше звернення буде розглянуто невідкладно, після схвального рішення відповідного органу (процедура займає якийсь час, можливо, кілька днів) необхідно забрати посвідчення, яке дасть вам право проголосувати не за місцем реєстрації (прописки).

Уточнити час, коли можна забрати посвідчення, варто під час подання заяви або за тел. відповідної установи, до якої ви зверталися.

P.S. Посвідчення про тимчасову зміну місця голосування діє одноразово. У разі бажання тимчасового зміни місце голосування під час 2-го туру президентських виборів (повторне голосування), таку саму процедуру (пункти 1-4) доведеться проходити знову і подати відповідне звернення до 9 червня влючно. Тимчасова зміна місця голосування на місцевих виборах не передбачена законодавством.

Приклад тимчасової зміни місця голосування у Києві дивіться тут:

 

ВИПАДОК № 1. Ви перебуваєте в Україні, хочете проголосувати не за місцем реєстрації (прописки)

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за місцезнаходженням зазначеної у заяві (тобто бажаної) виборцем виборчої дільниці або за Вашою виборчою адресою.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

ВИПАДОК № 2. Ви перебуваєте в Україні, але хочете проголосувати за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за Вашою виборчою адресою в Україні або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України в Києві.

Перевірити місцезнаходження виборчих дільниць за межами України можна тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

ВИПАДОК № 3. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете проголосувати в Україні

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування (за кордоном) чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем  його голосування (в Україні), або органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі України в країні перебування.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

ВИПАДОК № 4. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете змінити місце голосування за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі України в країні перебування.

Перевірити місцезнаходження виборчих дільниць за межами України можна тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

 

Довідково:

1. Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

2. Особливості тимчасової зміни місця голосування виборців, виборча адреса яких знаходиться на території іншої держави.

3. Відділи ведення Державного реєстру виборців в Україні.

4. Орган ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України в Києві.

5. Виборчі дільниці за межами України.

6. Закордонні дипломатичні установи України: тут або тут