Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала склад територіальних виборчих комісій, що були утворені у Хмельницькій області для організації та проведення перших виборів у об’єднаних територіальних громадах 18 грудня. Партії, котрі мають фракції у поточному скликанні Верховної Ради України, найбільше представлені у чотирьох територіальних виборчих комісіях.
Так, Чемеровецька та Гуківська селищні ТВК сформовані у кількості 18 чоловік, а Судилківська та Ленковецька селищні комісії – 14.
Відповідно до частини 2 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають місцеві організації партій, які мають фракції у поточному скликанні парламенту (не більше 2 осіб) та зареєстровані у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації партій (не більше 1 особи).
Найбільшу кількість представників у територіальних виборчих комісіях Хмельницької області має партія «БПП «Солідарність» - по троє у кожній комісії. На одного представника менше у партій «Народний фронт» та ВО «Батьківщина». 8 членів комісій представляють Радикальну партію Ляшка.
|
Партія |
Чемеровецька селищна ТВК | Гуківська селищна ТВК | Судилківська селищна ТВК | Ленковецька селищна ТВК |
| Блок Петра Порошенка | 3 | 3 | 3 | 3 |
| ВО «Батьківщина» | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Народний фронт | 3 | 2 | 3 | 3 |
| Радикальна партія Олега Ляшка | 3 | 3 | 1 | 1 |
| Опозиційний блок | 2 | 2 | ||
| Відродження | 1 | 1 | 1 | 1 |
| За конкретні справи | 1 | 1 | 1 | |
| УКРОП | 1 | 1 | ||
| Аграрна партія | 1 | 1 | ||
| ВО «Свобода» | 1 | 1 | ||
| Соціалісти | 1 | 1 | ||
| Партія простих людей Сергія Капліна | 1 | |||
| Наш Край | 1 | |||
| Соціалістична партія України | 1 | |||
| Всього | 18 | 18 | 14 | 14 |
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.