GWave
Що таке Google Wave - своїми словами

Google Wave - це старий-новий засіб, комунікації, який дозволяє в реальному часі відстежувати та реагувати на інформаційні потоки довкола свого милотого-теплого акаунту на Google. При чому, до інформаційних потоків можуть належати відео, звук, картинки, міні-проги ітд. Один інформаційний потік називається хвилею.

До інформаційного потоку можуть входити (брати участь):

 

  • ви і робот (бот). Наприклад, Google Wave дозволяє писати та читати Twitter шляхом спілкування з роботом Twave;

  • ви і ваш товариш. Майже як G-Talk. Тільки ви можете бачити в реальному часі все що товариш вам пише + як вже зазанчав можна довішувати відео, картинки, звук, грати в міні ігри, оперувати Google Map. Все в реальному часі;

  • ви і група ваших товаришів. Все так само як і в попередньому варіанті, тільки тепер вас цілий чат.

 

Повідомлення у Google Wave називається blip, або бліпом. Будь який бліп, навіть відісланий минулого року, можна відредагувати.

Нові хвилі можна створювати, а можна знаходити у числі існуючих. Пошук реалізований як через теги, так і через окремі команди. Зауважу одразу, що краще шукати через теги. Якщо ви один раз прочитаєте якусь хвилю - вона потрапить до ваших Inbox. З інбоксів будь-яку хвилю можна перетягнути до своїх папом (папки як і в Гмейлі можна створювати, встановлювати їм колір). Також хвилі можна видаляти. Це дуже корисно :)

Ось звичайне вікно в Google Wave (клікабельна):


 

Якщо ви вже потрапили на Хвилю, то напишу вам кілька порад для старту:
 

  • Не поспішайте додавати всі україномовні та російськомовні хвилі підряд. Можливо вони будуть вам нецікавими.
  • Українські відкриті хвилі можна знати, ввівши в пошуковий рядок group:[email protected] tag:ukraine.
  • При створенні нових хвиль не забувате додавати їм теги, особливо теги: Ukraine, ukrainian, ua. Так вас легше буде знайти для українських користувачів.
  • Якщо вам потрібно зробити хвилю публічною (щоб будь-хто бажаючий зміг до неї приєднатися) - вам потірбно додати спеціального робота. Для цього натисніть на значку "Плюс" біля напису "Manage contacts" (див. малюнок вище). В рядку що зявиться введіть назву бота: [email protected]. Хвиля скаже вам що цей бот немає гугл акаунту. Не зважайте - просто тисніть Ентер. І опісля, якщо ви додасте цього бота до будь-якої вашої хвилі - вона стане публічною. Зверніть увагу - зворотнього процесу немає. Публічну хвилю потіб буде неможливо перетворити в приватну.
  • Якщо ви вперше на Google Wave - відвідайте ці хвилі: Роботы Google Wave, Хвиля Громадянської мережі ОПОРА, Перша українська хвиля на wave.google.com, Ужгородська хвиля (наразі одна з найчисельніших українських Хвиль на Google Wave. Ну і мусце для тотального флуду :).
Ось так. Якщо щось забув - пишіть в коментарях.