У Луганську з’явилась політична реклама з елементами пропаганди Російської Федерації та Президента РФ Володимира Путіна. Так, в м. Луганськ з’явилися білборди, на яких редактор газети «ХХІ век», депутат Луганської міської ради Юрій Юров закликає голосувати за кандидата у народні депутати України по 105 одномандатному виборчому округу Владислава Кривобокова.

На біл-борді розміщена політична реклама з зображенням прапору Російської Федерації та інформаційним повідомленням, на якому Юрій Юров переконує голосувати за Владислава Кривобокова, «бо він є однодумцем Путіна».

Присутність державних символів інших країн є порушенням ст. 8 Закону України «Про рекламу», в якій зазначається, що використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України та звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви органів державної влади України, крім випадків, передбачених законодавством, забороняється.     

Нагадаємо, що влітку 2012 р. Владиславом Кривобоковим були розміщено відеоролик з елементами політичної реклами, в яких лунали заклики до інтеграції України, Білорусі та Російської Федерації в Євразійський Союз.

Луганськ

Луганськ

 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти