Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету майже щодня звітує про результати благоустрою міста. Об’єднує цей тематичний блок повідомлень і те, що у них постійно фігурують прізвища кандидатів у народні депутати України від Партії регіонів.Харківська область

Матеріали, присвячені  реконструкціям та відновленням на території міста Харків досить однотипні. Кожен містить заяву офіційної особи з міської чи обласної ради про проведення робіт, суму, яку заплановано містом витратити на ці заходи і… коментарі кандидата-мажоритарника. Часто до новини додано фоторепортаж чи відео. На них – стенди з інформацією про проведення робіт «під патронатом міського голови Геннадія Кернеса і народного депутата Валерія Писаренка» (або Ірини Бережної), фото робітників у футболках «Разом переможемо» з одного боку та ім’ям кандидата-мажоритарника у цьому окрузі з іншого, пряма мова кандидата в народні депутати «з місця подій». При цьому, одну й ту саму новину, часто щось додавши чи змінивши, публікують не один раз. Так, Манжосовому яру з нагадуванням, що роботи у ньому ведуться під патронатом міського голови Геннадія Кернеса та народного депутата України Ірини Бережної, з початку виборчої кампанії присвячено 2 матеріали. Ще 4 матеріали інформують про діяльність вже у Дзержинському районі іншого кандидата-мажоритарника від Партії регіонів, народного депутата Валерія Писаренка. Два повідомлення, що підкреслюють участь у благоустрої території діючого народного депутата присвячені відновленню спортмайданчиків біля шкіл №№51, 116 та 172. Окрім стенду з нагадуванням про патронат та фото робітників у футболках «від Писаренка», тут розміщено і скрін відео-репортажу «Харьковских Известий», в якому реконструкцію стадіонів коментує сам кандидат у народні обранці. Інформував офіційний сайт Харківської міської ради про участь у благоустрої міста і депутата Харківської міської ради, кандидата-мажоритарника від Партії регіонів у виборчому окрузі №173 Анатолія Денисенка. За останній тиждень він фігурував у новинах про благоустрій 841 району та про відновлення дитячого парку по вул. Плеханівській.

Всього, за першу декаду ведення виборчої кампанії на сайті міської ради (за результатами «пошуку») ім’я кандидата-мажоритарника Валерія Писаренка фігурувало 5 разів, Анатолія Денисенка – 3 рази, Ірини Бережної – 2 рази. Частіше в цей період згадували лише міського голову Геннадія Кернеса – 12 разів. Жодного повідомлення, яке б містило імена кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах від Об’єднаної опозиції «За Батьківщину» чи Комуністичної партії України немає.

Виборчий процес має здійснюватися на засадах неупередженості органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

Закон «Про вибори народних депутатів України» у статті 11 «Виборчий процес» пункті 5 відзначає свободу передвиборчої агітації та рівний доступ всіх кандидатів і партій (блоків) до ЗМІ незалежно від їх форми власності, крім ЗМІ, що належать політичним партіям. Пункт 6 наголошує на тому, що виборчий процес здійснюється на засадах неупередженості органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Стаття 66 «Форми і засоби передвиборної агітації» пункт 4 зазначеного закону відзначає, що фінансова підтримка заходів партією чи кандидатом в депутати може бути здійснена лише за рахунок коштів виборчого фонду відповідної партії (блоку).

Відтак, у світлі чинного законодавства наведені приклади інформаційної політики офіційного сайту Харківської міської ради, дають привід говорити про порушення демократичної процедури виборчого процесу шляхом зловживання адміністративним ресурсом.

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.