3 листопада на вулицях Полтави з’явилися білборди з політичною антирекламою, які не мають вихідних даних.

Перший тур чергових виборів залишився позаду, та відтепер полтавці готують зробити свій вибір 15 листопада. У другий тур виборів Полтавського міського голови вийшли кандидат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - полтавський міський голова 2006-2010 років Андрій Матковський та діючий міський голова Олександр Мамай, який є висуванцем від власної партії «Совість України».

Так як у кандидатів залишилось два тижні до вирішального вердикту виборців, вони намагаються якомога більше привернути увагу полтавців.

Так, 3 листопада на вулицях міста привернули увагу полтавців білборди, які містять звинувачення Полтавського міського голови Олександра Мамая в бездіяльності. Наприклад, «Де пільги для пенсіонерів?», «Де щорічний ремонт доріг?». Крім того, на всіх білбордах можна побачити антирекламний заклик «Врятуй Полтаву від Мамая».

Poltava Chorniy PR 1

Poltava Chorniy PR 2

Зазначимо, що агітаційні матеріали не містять вихідних даних. ОПОРА вважає їх появу  використанням чорних піар технологій проти кандидата Олександра Мамая.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що подібні чорні піар-технології є маніпуляцією громадською думкою та прямим порушенням законодавства. ОПОРА зазначає, що Законом України «Про місцеві вибори» стаття 60 частина 5 забороняє «розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу...».

Крім цього згідно частини 2 статті 56 Закону України «Про місцеві вибори»: «Друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

Громадянська мережа ОПОРА закликає політичних опонентів вести чесну та гідну передвиборчу кампанію та не порушувати законодавство України. Нагадуємо, згідно з міжнародними практиками очорнення репутації конкурента суперечить етичним нормам передвиборчих перегонів.

За коментарями звертайтеся:
Дар’я Черкашина
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області
 
Ірина Грицун
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області
+380979382544
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.