На третій рік війни українці все більше вчаться жити із нею. Дівчина в Києві, яка після ракетного обстрілу робить каву попри вибиті вибуховою хвилею вікна. Молодь Херсона, яка організовує книгарні в укриттях, бо всі наземні бібліотеки ворог знищує обстрілами. Одні міста є глибоким тилом, поки туди не прилітають російські ракети чи безпілотники, інші – виживають в безпосередній близькості до фронту. І цей досвід життя на межі народжує нові сенси.

Гостею цього випуску «Сили вибору» стала Тетяна Огаркова, літературознавиця, журналістка, координаторка міжнародного відділу Українського кризового медіацентру. Вона регулярно возить допомогу військовим та цивільним у прифронтову зону і добре знає яким є життя там, де межа між життям і смертю вкрай тонка. А ще Тетяна разом із своїм чоловіком Володимиром Єрмоленком є кураторами цьогорічного Книжкового Арсеналу, темою якого є життя на межі.

Ольга Айвазовська поспілкувалася з Тетяною Огарковою про те, що змушує людей залишатися у своїх знищених домівках, чим поїздки в прифронтові території можуть надихати та чому на деокупованих територіях є шалений запит на все українське. У випуску також поговорили про інтерес світових інтелектуалів до України та як Росія використовує цю ситуацію для своїх цілей.

«Сила вибору» – проєкт Громадянської мережі ОПОРА, який має на меті акцентувати важливість відповідального та усвідомленого вибору для сталого розвитку України та українського суспільства.