Повномасштабне російське вторгнення в Україну супроводжується численими порушеннями міжнародного гуманітарного права, зокрема знищенням сіл і міст, катуванням мирних громадян, які ідентифікували себе як українці, а також цинічними та показовими розстрілами українських військовополонених.

За 24 роки своєї влади путінський режим зруйнував мільйони життів, спровокувавши війни в Грузії, Сирії та Україні. Відчуваючи свою безкарність, Кремль продовжує жити у парадигмі провокацій та дестабілізації у різних регіонах світу, створюючи інформаційні передумови для перенесення військових дій все глибше в Європу. 

Черговим підтвердженням агресивної політики путінського режиму став виступ в ООН російського представника Васілія Нєбєнзі 23 лютого. Тоді Генеральна Асамблея ООН обговорила ситуацію на тимчасово окупованих територіях України, а Рада Безпеки провела відкриті дебати з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення. 

На цих високих заходах ООН Росія спробувала представити себе як мирну націю, яку змусили вступити у війну — для того, аби її завершити. У своєму виступі Нєбєнзя маніпулятивно використав рішення Міжнародного суду ООН, яким переслідування кримських татар визнане зумовленим політично, а не за етнічною ознакою. Дипломат вказав, що начебто “Міжнародний суд не знайшов ознак расової дискримінації у російському законодавстві та його виконавчій практиці”.

Разом з цим, варто зауважити, що суд формально визнав РФ винною у порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації щодо українських меншин у сфері освіти.

Іншими своїми словами Нєбензя яскраво проілюстрував загарбницький та агресивний характер російської агресії: “Реальність така, що тимчасово окупованих територій України не існує. Проте є російські регіони: Крим, десяту річницю возз'єднання з яким ми відзначатимемо вже в березні, і Донецька та Луганська республіки, що приєдналися за підсумками законного волевиявлення народу, а також Херсонська та Запорізька області”

Також він погрожував: “Якщо не буде справжніх переговорів, що ґрунтуються на реальній оцінці ситуації на землі, мета СВО все одно буде досягнута”.

Значна частина промови Нєбензі в Генеральній асамблеї ООН традиційно повторювала наратив щодо те, що незаконні дії України “спровокували” війну. Нагадуємо, що Міжнародний суд ООН прийняв до розгляду по суті питання про невчинення Україною геноциду. Цим позовом Україна вимагає судового висновку про те, що вона не вчиняла протиправних дій, які Російська Федерація помилково приписує їй у публічних заявах.

Ба більше на засіданні Радбезу російський постпред підкреслив, що зберегти Україну в якомусь вигляді поки ще можливо, але фактично наша країна має прийняти всі умови Росії, рівнозначні капітуляціїї. Так Кремль відкрито стверджує про готовність досягнути своїх загарбницьких цілей військовим шляхом або дипломатичними “домовленостями”. 

Вибір за Колективним Заходом: чи доведеться нам воювати до кінця, як це ми вміємо, чи у Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі візьме гору здоровий глузд і хоча б щось від України вони спробують врятувати”, — завершив свій виступ  в Радбезі ООН Небензя.

Такі висловлювання ще раз засвідчують акт агресії Росії проти України. Безкарність за цей злочин дозволяє росіянам вчиняти інші міжнародні правопорушення. У зв'язку з цим Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на необхідності створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії. Детальніше про це читайте в матеріалі “Заснування трибуналу з питань агресії росії проти України: вищий рівень відповідальності як запобіжник нових конфліктів у Європі”. 

Для Цензор.НЕТ