Більше 50 представників неурядових організацій та ініціатив Рівненщини перетнули екватор нового навчального курсу ОПОРИ – Школа організаційного розвитку та належного врядування. У жовтні-листопаді три хвилі учасників Школи посилювали спроможність своїх команд ефективно діяти в умовах сьогодення.

«Сильні команди починають з людей, їхніх цінностей. Завданням навчання було підказати, як не дати таким людям вигоріти, знайти ресурси на діяльність, підвищити ефективність роботи через цифрові рішення та розказати про себе всесвіту так, аби знайти нових прибічників, донаторів, партнерів. Тому проєктний і організаційний менеджмент для неурядових інституцій і волонтерів не має бути просто підручником, схемами, формами заявок і звітів, а живим організмом, який базується на досвіді людини, що надасть змогу запобігти болі невдач», – ділиться думками щодо навчання тренер першого блоку Школи Артем Коновалов.

Артем – експерт з інституційного розвитку й проєктного менеджменту для організацій громадянського суспільства, який має більше 16 років досвіду в цій сфері. Навчальні програми Артема завершило більше 3 тисяч представників неурядового сектору і ось така нагода трапилася і в учасників нашої Школи. Протягом трьох днів першого блоку учасники Школи у Сарнах та Рівному довідувалися більше про командотворення, проєктний менеджмент, ресурсну та медійну складову у діяльності організації. А все для того, аби діяти краще.

«Минулими вихідними Громадянська мережа ОПОРА / Рівне проводила триденне навчання для Благодійних та Громадських організацій. Навчались ефективно керувати БО та ГО. Розбирались в податках, звітності перед податковою та донорами, розбирали нюанси надання фінансової благодійної допомоги та її оподаткування, покращували свої знання в написанні грантових заявок», – розповідає про насичені дні навчання Ірина Шеремет, керівниця Благодійної організації «Благодійний фонд «ЛЕЛЕКИ РІВНЕНЩИНИ».

«Як з користю провести вихідні? Поїхати на навчання з командою Громадська організація "Березнівська Брама" до Школи організаційного розвитку та належного врядування від Громадянська мережа ОПОРА / Рівне. Завдяки Артему Коновалову ми дізналися більше про те, як розвивати команду організації, забезпечити її стабільне фінансування, як ефективно вирішувати суспільні проблеми та де шукати підтримку для реалізації своїх проєктів, як комунікувати із цільовими аудиторіями і чому важливо це робити якісно. Попереду ще одні насичені вихідні. Про це ще обов'язково розкажемо і навіть покажемо», – діляться враженнями від навчання представниці ГО «Березнівська брама».

Протягом листопада-грудня на учасників чекає ще один навчальний блок – присвячений питанням особливостям роботи органів місцевого самоврядування, принципам відкритості та прозорості. Експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай розповідатиме про те, як працює місцеве самоврядування в умовах воєнного стану, як вирішуються проблеми внутрішньо переміщених людей, релокації, ветеранів органами місцевої влади, які кращі практики планування та розвитку територій в умовах війни та які можливості для громадськості долучатися до розвитку місцевих громад. А ось Голова ЛОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Ірина Швець детальніше познайомить учасників Школи із культурою відкритості серед муніципалітетів та питаннями громадського контролю. Тож далі буде тільки цікавіше.

Корисну інформацію для неурядових організацій і новини щодо навчання у Школі організаційного розвитку та належного врядування можна почерпнути на наших сторінках у Facebook та Instagram.

За детальнішою інформацією, звертайтеся:

Мирослава Клічук, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
[email protected]

Цей навчальний курс створено РОО ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.