Вам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?
Зазвичай, для цього необхідно переглянути велику кількість документів та сторінок на веб-сайті міської ради, витягнути з документів назву голосувань тощо.
Та, якщо для Вашого міста створено локальний сервіс rada4you, то цю роботу замість Вас виконає комп’ютер.
Для цього необхідно - скачати код, мати встановлене середовище для аналізу даних R та оболонку R-Studio для роботи в цьому середовищі.
Розглянемо роботу такої програми на прикладі порталу lviv.rada4you.org
Для початку роботи скачуємо потрібний нам код, який доступний на платформі github за посиланням.
Алгоритм коду полягає у послідовному переборі всіх голосувань, виділенні результату голосування обраного депутата і фільтрації їх за датою.
Для запуску коду нам необхідно знати унікальний ідентифікатор депутата, який нас цікавить. Його можна отримати в API, в розділі “Всі депутати”. Натиснувши на посилання ми отримуємо перелік депутатів. Для зручного пошуку можете використати пошук (набір клавіш control+F).
Знайшовши досліджуваного - зафіксовуємо його ідентифікатор в рядку id.
В АРІ заходимо в розділ “Всі депутати”. Натиснувши на посилання ми отримуємо перелік депутатів в форматі json. Знайшовши досліджуваного - записуємо його ідентифікатор (рядок id).
Робота з кодом
Відкриваємо скачаний код в R-Studio і вводимо відповідні параметри.
По-перше, коригуємо інформацію по місту, для якого робиться дослідження. Для цього, у відповідних посиланнях за потреби змінюємо назву міста. Правильну транскрипцію використовуємо з назви порталу обраного міста.
Після цього, прописуємо період часу, за який нам потрібно отримати перелік голосувань, змінивши відповідні дати у вказаному рядку коду. В нашому випадку, обрано 2017 рік.
Також, потрібно вказати обраний результат голосування. Слід врахувати, що в API використовуться латиниця, тому, для результатів голосувань відповідають наступні позначення:
aye - за,
against - проти,
not_voted - не голосував,
absent - відсутній,
abstain - утримався.
На цьому редагування завершено. Для запуску програми виділяємо її текст і натискаємо кнопку Run.
В результаті ми отримаємо csv-файл, який легко відкривається з допомогою Exel, або Libre Office. Варто зазначити, що при відкритті файлу варто використовувати кодування “Кирилиця(Windows)”.
Отриманий файл міститиме наступні позиції:
id - унікальний ідентифікатор голосування,
date - дату голосування,
number - номер питання в порядку денному,
name - назва питання, яке голосувалося,
clock_time - час прийняття рішення,
result - як проголосував обраний депутат.
Нагадуємо, що локальні сервіси Rada4You мають уже шість міст:
Вінниця https://vinnytsia.rada4you.org
Луцьк https://lutsk.rada4you.org
Львів https://lviv.rada4you.org
Миколаїв https://mykolaiv.rada4you.org
Харків https://kharkiv.rada4you.org
та Дрогобич https://drohobych.rada4you.org