Депутати-мажоритарники з Луганської області входять до 39 міжфракційних об’єднань та 30 груп з міжпарламентських зв’язків. Найбільше нардепи регіону представлені в об’єднаннях “ЦІННОСТІ, ГІДНІСТЬ, РОДИНА”, “За міжконфесійний мир в Україні”, “Національна платформа примирення та єдності” та “За конституційну реформу і ефективну владу”. Найпопулярнішими країнами для міжпарламентських зв’язків є ОАЕ, США, Угорщина та Китайська Народна Республіка. Докладніше про це читайте у дослідженні Громадянської мережі ОПОРА.

Міжфракційні депутатські об’єднання: найпопулярніші “ЦІННОСТІ, ГІДНІСТЬ, РОДИНА” та “Національна платформа примирення та єдності”

Депутати Верховної Ради України можуть входити до будь-якої кількості міжфракційних депутатських об’єднань. Це передбачено ст. 60 Закону «Про Регламент Верховної Ради України». Станом на листопад 2021 року у парламенті зареєстровано 120 міжфракційних депутатських об'єднань. Однак депутати з Луганщини обрали для себе тільки 39 із них.

Тематика міжфракційних депутатських об'єднань різноманітна: від регіональних об'єднань на кшталт земляцтв (“Одещина”, “Тернопільщина” тощо), прихильників розвитку ефективних двосторонніх зв’язків між країнами (“Україна — Кувейт, дружність, повага та взаємодія тощо”) до об'єднань довкола вирішення тимчасових суспільно-політичних проблем (“За гідне життя паліативних хворих тощо”).  

Міжфракційне депутатське об'єднання — добровільне об'єднання народних обранців. Про створення міжфракційного депутатського об'єднання оголошує головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради України за письмовим повідомленням керівника такого об'єднання. Вони утворюються без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення їх діяльності апаратом Верховної Ради України. Міжфракційне депутатське об'єднання не має прав депутатської фракції (депутатської групи), передбачених Регламентом Верховної Ради України.  

Разом з тим, народні депутати прагнуть різнобічно, а не тільки в політичній площині реалізуватися під час перебування у Верховній Раді. Нерідко такі речі об'єднують між собою парламентарів із різними, іноді навіть діаметрально протилежними політичними поглядами. Для цього і створюють міжфракційні депутатські об'єднання, що дають можливість співпрацювати представникам різних депутатських фракцій та груп заради розв'язання актуальних  проблемних питань.  

Сергій Шахов — лідер за кількістю об’єднань серед депутатів від Луганщини. Він входить до 23 об’єднань, а в 1 ще й займає керівну посаду — є головою МФО “За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України”.

Його колега Сергій Вельможний з депутатської фракції “Довіра” входить до 18 міжфракційних об’єднань та очолює МФО “Контроль за реформами та очищенням в судовій та правоохоронній системах держави”.

Інший нардеп із цієї ж фракції Олександр Сухов є членом 17 міжфракційних об’єднань. Він очолює МФО “Розвиток енергетичної та транспортної інфраструктури — стратегічний вектор ефективної економіки Держави”. 

Позафракційна народна депутатка Вікторія Гриб входить до 16 міжфракційних об’єднань а у 2 ще й займає керівні посади — голова “Платформи з трансформації вугільних регіонів” та “Національної платформи примирення та єдності”.

Олексій Кузнєцов, член фракції “Слуга народу”, є членом 14 міжфракційних об’єднань, але не займає керівних посад в жодному з них. 

Олександр Лукашев із фракції “Опозиційна платформа — За життя” бере участь у роботі 12 міжфракційних об’єднань та займає в них 2 керівні посади. Він є співголовою у “За гідне життя паліативних хворих” та співголовою у “Чиста енергія — здорове довкілля”.  

Крім вищезгаданих міжфракційних об’єднань, нардепи Луганської області також входять до:

  • “Українці в світі”, “Бізнес-Варта”, “Правозахисна та антикорупційна коаліція”, “Питна Вода”, “Жінки. Мир. Безпека”, “Контроль за реформами та очищенням в судовій та правоохоронній системах держави”, “ЗА ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО”, “За українську науку” (Сергій Шахов)
  • “Платформа з трансформації вугільних регіонів”, “За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України”, “Розвиток енергетичної та транспортної інфраструктури — стратегічний вектор ефективної економіки Держави”, “На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти (Forbidden To Forbid)»” (Сергій Вельможний)
  • “Invest in Ukraine”, “На лінії зіткнення”, “Прості рішення та результати”, “Розвиток відносин Україна — Катар”, “За міжконфесійний мир в Україні” (Олександр Сухов)
  • “Парламентська платформа боротьби з туберкульозом”, “За Прискорену Євроінтеграцію Українського Бізнесу”, “Правозахисна та антикорупційна коаліція”, “БУЛІНГ-СТОП!”, “За Становлення та законодавче забезпечення Музичної індустрії України” (Олексій Кузнєцов)
  • “За розвиток реформи місцевого самоврядування та децентралізацію влади”, “Енергетична незалежність України та безпека”, “Українці в світі”, “Енергоефективна Україна”, “За міжконфесійний мир в Україні” (Вікторія Гриб)
  • “Міжпарламентський діалог в ім’я миру: Україна-Росія-Німеччина-Франція”, “–25% Тарифи. Стоп Корупція (скорочено ТСК)”, “Українська освіта”, “ЦІННОСТІ, ГІДНІСТЬ, РОДИНА” (Олександр Лукашев). 
Міжпарламентські зв’язки: нардепів з Луганщини цікавить співробітництво з 30 країнами

Згідно з Положенням «Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 29 лютого 2008 року та внесених змін до цього положення згідно із Розпорядженням Голови Верховної Ради України «Про внесення змін до Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 24 грудня 2014 року, народні депутати можуть входити до складу депутатських груп з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами, які утворюються шляхом добровільного об’єднання нардепів.

Всього в українському парламенті існує 80 таких груп. Однак народні обранці з Луганської області обмежилися 30 із них. Таких груп кожен парламентар може обрати не більше 8.

Народна депутатка Вікторія Гриб входить до складу груп з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Угорщиною, Румунією, Азербайджаном, Кубою.

Своєю чергою, Олександр Лукашев є членом груп із міжпарламентських зв’язків з Швейцарією, Італійською Республікою, Канадою, Китайською Народною Республікою, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Францією та Сполученими Штатами Америки. 

Представник виборчого округу №106 Олексій Кузнєцов працює у групах з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною, Польшою, Кувейтом, Туреччиною, Сінгапуром, Литвою та Сполученими Штатами Америки.

З Об’єднаними Арабськими Еміратами, Узбекистаном, США, Китайською народною республікою, Німеччиною, Казахстаном та Королівством Швеція у межах груп із міжпарламентських зв’язків співпрацює Сергій Шахов

Представник виборчого округу №112 Сергій Вельможний входить до складу груп із міжпарламентських зв’язків з Литвою, Угорщиною, Єгиптом, Канадою, Австрією, Японією, Чехією та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Нардеп, що представляє округ №107 Олександр Сухов є членом груп із міжпарламентських зв’язків з Південною Кореєю, Норвегією, Бельгією, Аргентиною, Швейцарією, Грецією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Китайською Народною Республікою.