На Одещині сформовано всі 1 444 дільничні виборчі комісії в 11 округах. Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, 9 ОВК сформували дільничні комісії в останній день граничного терміну, відведеного законодавством, 15 квітня, дві інші зробили це 14 квітня. 

При цьому в двох округах - №№ 134 та 136 (місто Одеса) – були відсутні подання кандидатур від кандидата в Президенти України Петра Порошенка. Через це ДВК були доукомплектовані за рахунок внесення подань до складу ДВК головою ОВК на підставі пропозицій членів комісії. Причому подання від голів ОВК вносилися в усіх 11 округах.

Крім того, ОВК відхилили 183 кандидатури до складу ДВК. Основними причинами стало те, що подані особи були також офіційними спостерігачами; одні й ті ж особи були подані одночасно до складу двох ДВК; подані особи були членами іншої виборчої комісії тощо. Всього від Петра Порошенка в ДВК працюватимуть 3156 осіб, від Володимира Зеленського - 10 245 осіб. За поданням голів ОВК членами дільничних виборчкомів стали 7047 осіб.

Що стосується керівних посад в ДВК, то в тих комісіях, де були подання від кандидата Петра Порошенка, вони розподілилися здебільшого порівну між представниками Володимира Зеленського і Петра Порошенка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)