2 квітня на Полтавщині окружні виборчі комісії завершили опрацювання протоколів з результатами голосування. Під час передачі виборчої документації від ДВК до ОВК суттєвих порушень виборчого законодавства не було зафіксовано.

На Полтавщині опрацювали 100% протоколів дільничних виборчих комісій. Згідно з оприлюдненими даними ЦВК найбільше голосів отримав Володимир Зеленський – 35,62%. На другому місці опинилась Юлія Тимошенко – 15,86%. Петро Порошенко отримав 10,6% голосів.

Загалом участь у голосуванні на Полтавщині взяли 735 906 виборців, що складає 65,79% від загальної кількості.

«Загалом процес підрахунку голосів та передачі протоколів від ДВК до ОВК пройшов без суттєвих порушень. Хоча певна конфліктна ситуація виникла на ОВК №144, де досить повільно тривав процес перевірки протоколів у порівнянні з іншими ОВК регіону. Через повільний прийом протоколів у певний момент навіть утворилась черга з близько 50 ДВК, а голові одної з комісій навіть стало зле і його забрала швидка. Проте процес передачі протоколів таки завершився без суттєвих порушень», – розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

В Нацполіції Полтавщини ОПОРІ повідомили, що після закриття виборчих дільниць було зареєстровано два звернення стосовно можливого порушення виборчого законодавства збоку членів комісій.

«Наразі триває оцінка даних звернень, тому чітко сказати, чи були там порушення, чи ні сказати не можна», – пояснила представниця відділу комунікацій Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна.

Станом на 12 годину 2 квітня ЦВК опрацювала 98,52% протоколів по всій Україні. Нагадаємо, згідно з паралельним підрахунком голосів ОПОРИ в другий тур виборів проходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

Нагадаємо, раніше ОПОРА підбила підсумки дня голосування на Полтавщині.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015
(#вибори; #opora; #опора)