До 20:00 у Національну поліцію Львівської області надійшло 71 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Трохи більше третини з них підтвердились.

До кінця голосування у день виборів до поліції Львівщини надійшло 71 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Із них підтвердилось 25. Грубих порушень публічного порядку не виявлено. Про це повідомили на сайті поліції.

«Зокрема, громадяни повідомляли про: невчасний початок роботи виборчої дільниці, незаконну агітацію «за» та «проти» певних кандидатів на посаду Президента України, фотографування виборчих бюлетенів, перебування на виборчій дільниці у стані алкогольного сп’яніння, конфлікти на дільницях та псування бюлетенів», — йдеться у матеріалі, опублікованому на сайті.

За всіма повідомленнями проводились перевірки, повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся: