У Луцьку 15 лютого невідомий чоловік ножем розрізав агітаційний намет «Ми йдемо своїм шляхом.  Петро Порошенко» на користь кандидата у Президенти, чинного Глави держави Петра Порошенка (самовисування). Під час цих дій у наметі перебували волонтери Громадської організації  «Солідарність».

У намету, який встановили на площі біля розважального центру «Промінь», розрізана одна із бічних граней. Станом на 15:40 на місці події працювала слідчо-оперативна група Луцького міського відділу поліції, правоохоронці приймали заяву та відмовилися коментувати ситуацію.

15.02.2019 News Volyn napad na namet 1

15.02.2019 News Volyn napad na namet 2

Як розповів волонтер ГО «Солідарність»  Анатолій Савченко, який на момент інциденту був на місці події, все трапилося близько пів на третю 15 лютого. Невідомий хлопець без будь-яких попереджень прорізав одну зі стінок намету та швидко втік із місця події, тож розгледіти його як слід волонтери не встигли. За словами чоловіка, все трапилося дуже швидко, і, оскільки хлопець підходив з боку, у наметі навіть не помітили його наближення.

«Він порізав – і навтьоки. Нічого не питав, не казав, взагалі ні слова, це було все мовчки. Ми викликали поліцію після того, як це сталося… В наметі вже не було інших людей, тільки ми, бо ми якраз роздали всі газетки», – повідомив Анатолій Савченко.

Очільник Луцького міського штабу Петра Порошенка Володимир Павлюк розповів, що сьогодні перший день роботи наметів у Луцьку.

«Я на 100% не впевнений, але вважаю, що останні рейтинги, які оприлюднені, дуже налякали наших опонентів і вони намагаються так насолити чи навіть налякати такими дикими методами. Але цього не буде, сьогодні до наметів підходили дуже багато людей, які висловлювали підтримку. Звичайно, були і зауваження, і критика, але ми абсолютно толерантно на це реагуємо. Тому це намагання не вплине на досягнення мети, яку вони перед собою ставили. Але те, що не постраждала людина – велике щастя, бо коли цей молодик махав ножем і різав цей намет, всередині перебувала людина», - мовив Володимир Павлюк.

15.02.2019 News Volyn napad na namet 3

Зауважимо, що інформаційне агентство «Конкурент» опублікувало відео із моментом атаки намету.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про вибори Президента України» ​суб'єктами виборчого процесу є:  кандидат на пост Президента України. Згідно ч.1 ст. 58 цього ж Закону до видів передвиборної агітації  віднесено встановлення агітаційних наметів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації.  Відтак, в залежності від умислу особи, яке вчинила таке діяння, такі дії можуть бути кваліфіковані за статтею 157 Кримінального кодексу України - перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, при виконанні ними своїх повноважень, поєднане із знищенням чи пошкодженням майна.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
 
Василина Боруцька,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області