14 липня у центрі міста Тернополя відбулася бійка. Учасником події був кандидат у депутати в загальнодержавному виборчому окрузі від «Партія Шарія» Андрій Любецький, який пов’язує причину конфлікту із виборчим процесом. Тернопільські правоохоронці щодо цього випадку відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 ККУ - хуліганство.

Представники ОПОРИ намагалися з’ясувати обставини події в учасника сутички Андрія Любецького. Він розповів, що 14 липня відбувалася зустріч з кандидатом у народні депутати, під час якої роздавали червоні кульки. З його слів, до учасників акції підійшло шестеро невідомих осіб. Любецький повідомив, що спочатку ці особи пробивали кульки, а потім між ними і кандидатом та одним із перехожих, який заступився за учасників заходу, розпочалася бійка. Він сказав ОПОРІ, що є відео із знятою сутичкою, яке розміщене на YouTube каналі Анатолія Шарія.

Андрій Любецький додав, що конфлікт пов’язує із виборчим процесом, оскільки під час нього чув негативні висловлювання про «Партію Шарія». Він також розповів ОПОРІ свої підозри щодо учасників другої сторони конфлікту. Представники ОПОРИ зателефонувала до вказаних кандидатом партій та установ, але вони  заперечили свою причетність.

Начальник відділу комунікації поліції Тернопільської області Сергій Крета повідомив ОПОРІ, що станом на 16 липня ведеться досудове розслідування у цій справі. Також він сказав, що всіх причетних осіб уже встановлено.

Відповідно до частини 2 статті 296 Кримінального кодексу України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)