Потенційний кандидат у народні депутати на виборчому окрузі №133 (Київський район міста Одеси) Дмитро Танцюра, який також є чинним депутатом Одеської міської ради, проводив зустріч з учителями та батьками учнів у школі №84, які висловлювали йому підтримку в разі участі  у парламентській виборчій кампанії.

Так, ОПОРІ стало відомо з публічного відеозапису суспільно значущої інформації про те, що директорка школи закликала Дмитра Танцюру висуватися кандидатом.

Крім того, сам політик зазначив:

«… Коли я стану народним депутатом, після того як ви 21 числа прийдете і проголосуєте, я обіцяю вам, даю чесне слово, що я буду продовжувати працювати по всьому Київському району так само, як і по мікрорайону Южний».

(з 1 хв.35 сек.)

ОПОРА нагадує, що, відповідно до ч. 1 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів», передвиборчою агітацією є «здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Однією з форм здійснення передвиборчої агітації, згідно з ч. 2 цієї ж статті, є проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями.

«Під час зустрічі з батьками учнів школи №84 директор закладу оголошувала про висування Дмитра Танцюри в якості кандидата та закликала батьків підтримати майбутнього кандидата, а сам Дмитро Танцюра декілька разів прямо висловлювався щодо необхідності проголосувати за його кандидатуру на виборах. Згідно зі ст. 70 Закону «Про вибори народних депутатів», кандидат має право на здійснення передвиборчої агітації з наступного дня після прийняття ЦВК рішення про його/її реєстрацію. Станом на 13 червня 2019 року, коли відбулися зазначені збори, інформації ЦВК про наявність рішень щодо реєстрації Дмитра Танцюри кандидатом в народні депутати не було. Оскільки батьки запрошувались на захід, присвячений звіту директора школи, відповідно, він може розглядатись саме як такий, що має ознаки організованого комунальною установою, якою є Одеський навчально виховний комплекс №84. Стаття 6 Закону «Про освіту» серед засад державної політики у сфері освіти та принципів освітньої діяльності визначає невтручання політичних партій у освітній процес, а також різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань. А стаття 31 цього ж Закону визначає заборону керівництву освітніх закладів залучати до заходів, організованих політичними партіями, здобувачів освіти або ж працівників закладів. Зазначене в Законі можна розглядати як вимогу загального характеру щодо забезпечення політичної нейтральності в діяльності закладах освіти», - вважає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Нагадаємо, що спостерігачі ОПОРИ з кінця травня постійно фіксують активності потенційних кандидатів, спрямовані на роботу з виборцями.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)