З 1 березня за ініціативи кандидата у народні депутати Андрія Аксьонова відновив свою роботу благодійний фонд «Надія», який почав у трьох містах Покровського району роздавати людям похилого віку продуктові набори. 

Благодійний фонд «Надія» заснований ще в березні 1998 року членом політичної партії «Порядок» Леонідом Байсаровим. Саме йому Андрій Аксьонов, висуванець від політичної партії «Порядок», озвучив побажання про відновлення роботи БФ «Надія» і допомоги особам поважного віку.

За повідомленням у соціальних мережах, з 1 березня, у Покровську, Мирнограді та Добропіллі БФ «Надія» знову розпочав роздачу продуктових наборів. 

ОПОРА звернулась телефоном з питанням до Фонду, хто саме може отримати продуктовий набір. Там відповіли, що пенсіонер чи пенсіонерка повинні бути в базі, що перевіряється за прізвищем та датою народження. Якщо ж в базі їх немає, то достатньо залишити наступні персональні дані: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, адреса, контактний номер телефону. 

«Ми вносимо в базу та в найближчі дні людина отримає продуктовий набір», - повідомили у БФ «Надія».

В соціальних мережах вказано, що можна попрацювати і волонтером. Проте 2 березня в телефонному режимі повідомили, що з такими питаннями вже зверталися. Вільних вакансій наразі немає.

В сюжеті місцевого телеканалу «Капрі» розповіли, що саме завдяки Андрію Аксьонову фонд «Надія» відновив роботу та поновив допомогу літнім людям Покровська, Мирнограду та Добропілля. Директор БФ «Надія» Олена Салія на відео зазначила: «Ми оновили списки, підібрали волонтерів. Ми дійдемо до кожного, надамо допомогу всім нужденним». І додала, що вони вже мають позитивний досвід в реалізації подібної програми.

ОПОРА намагалася поговорити з керівництвом БФ «Надія». Номер телефону, вказаний в реєстрі, нібито працює, проте слухавку декілька разів піднімали і одразу кидали. А ось оператор «гарячої лінії» фонду «Надія» на питання, як зв’язатися з керівництвом, відправила в офіс партії «Порядок»:

«У нас є офіс партії. Він знаходиться на проспекті Шахтобудівників».

«Офіс партії «Порядок»?»

«Так».

«Це ж вони надають благодійну допомогу?»

«Пенсіонерам з 65 років. Так».

Відзначимо, що «Порядок», яка на своєму з’їзді 15 лютого висунула чинного міського голову Андрія Аксьонова кандидатом у виборчих перегонах в 50 окрузі. 

Додамо, що подібна благодійна допомога здійснювалася на Донеччині і минулої осені, коли обирали місцеву владу. І тоді, наприклад, до Покровської районної ради було обрано найбільше депутатів саме від партії «Порядок» (14 від ПП «Порядок», 10 від ОПЗЖ, 6 від «Молодіжна партія України» та по 4 від «Слуга народу» та «За майбутнє»).

Тим часом, в соціальній мережі Facebook з’явилися пости, на яких зображені інші пакунки – не з символікою БФ «Надія», а з написом «Аксьонов – за нас!».

ОПОРА звернулась з питанням до Андрія Аксьонова, чи має він відношення до надання подібної благодійної допомоги. Як тільки буде отримано його коментар, даний матеріал буде доповнено.

«Роздача благодійної допомоги від фонду, засновником якого є член політичної партії «Порядок», використовується як дієвий шлях отримати прихильників політичної сили. Особливо, коли ця партія висунула кандидата на виборах в народні депутати. А благодійний фонд починає роздавати подарунки рівно за 4 тижні до виборів в 50 окрузі. Варто додати, що пенсіонери вікової категорії старше 65 років не так активно користуються соціальними мережами. Тому в Фейсбуці чи інших соцмережах не вдалося знайти відгуків тих, хто отримав набори. Проте подібна діяльність під час виборчої кампанії є порушенням стандартів та принципів демократичних виборів», - наголошує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Донецькій області Наталія Боровська. 

Нагадаємо також, що говорити про наявність непрямого підкупу виборців можна буде лише в тому випадку, коли при роздачі цих продуктових наборів згадують ім’я кандидата або звертаються з закликом голосувати за нього. Подібні дії регламентуються ч.14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до цієї статті забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Донецькій області

тел.: +38 050 544 29 56

email: borovska.opora@gmail.com