На виборчій дільниці №480747 були зафіксовані два факти ймовірного фотографування бюлетеня. Через один із них виникла конфліктна ситуація.

Як повідомили ОПОРІ в комісії, на дільницю прийшли жінка з матір’ю, отримавши бюлетені, вони зайшли до сусідніх кабінок. Одна з членів комісії помітила, як у кабінці, де знаходилась виборчиня, засвітився екран мобільного телефону. Членкиня комісії попередила виборчиню, що фотографувати бюлетень заборонено. Також вона повідомила представнику поліції, який чергував на дільниці, про факт можливого порушення виборчого законодавства. Після того, як жінка вкинула бюлетень у скриньку для голосування, до неї підійшов поліцейський, попросив показати телефон, щоб пересвідчитись, що вона не має фото бюлетеня. Жінка дозволила це зробити. Однак на цьому конфлікт не був вичерпаний. На дільницю викликали слідчого, до його приїзду представник поліції проводив із виборчинею превентивні заходи.

Як пояснила спостерігачу ОПОРИ виборчиня, вона не збиралась фотографувати свій бюлетень, а дістала телефон, щоб прочитати повідомлення від хворого чоловіка.

У результаті голова комісії написала заяву до поліції про ймовірне порушення виборчого законодавства, а виборчиня – заяву  про  те, що її утримували в приміщенні виборчої дільниці.

На цій же дільниці був зафіксований ще один факт фотографування виборчого бюлетеня. Члени комісії, помітивши, що виборець фотографує свій бюлетень, попросили його видалити фотографію.

Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок порушення здоров'я (у зв'язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров'я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)