4 травня у Фортечній галереї «Бастіон» відбулось нагородження авторів найкращих студентських робіт, що брали участь у конкурсі з живопису «Івано-Франківськ – місто європейське». П’ятьом авторам кращих робіт було вручено сертифікати на триденний безкоштовний відпочинок у туристичному комплексі «Буковель».

 

Ведуча церемонії нагородження підкреслила, що ці подарунки переможці конкурсу отримують від кандидата у народні депутати України по округу №83 Олександра Шевченка. Законодавство забороняє надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів та послуг, тому даний факт можна розцінювати як непрямий підкуп виборців.

Закон України «Про вибори народних депутатів України» Стаття 74, частина14: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. 

 

За коментарями звертайтеся:

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.