Громадянська мережа ОПОРА запрошує взяти участь у круглому столі на тему: «Перші повоєнні вибори: виклики та потенційні рішення». Захід відбудеться 12 вересня з 10:00 до 14:00. Про місце проведення події буде повідомлено зареєстрованим учасникам додатково за вказаними під час реєстрації контактами.

Предметом дискусії будуть різні аспекти щодо участі українських громадян у виборчому процесі на перших повоєнних виборах. Зокрема, які безпекові передумови мають бути дотримані для проведення виборів, як масова міграція вплине на формування списків виборців та процедуру проведення голосування, а також чи необхідно змінювати формат голосування для організації виборчого процесу за кордоном.

Під час заходу представники ОПОРИ також представлять учасникам результати дослідження щодо міграції українців після початку повномасштабного вторгнення, опитування дипломатичних представництв та українських діаспор щодо попереднього досвіду організації виборчого процесу за кордоном, а також напрацювання щодо безпекового аудиту громад для прийняття рішення щодо проведення чи непроведення виборів.

До участі в обговоренні запрошені народні депутати України, представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Державної міграційної служби України та Державної прикордонної служби України, Центральної виборчої комісії, вітчизняних та міжнародних організацій та інституцій, науковці та експерти.

Для участі просимо заповнити онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/ydi9Azd1o292Xg6u8

ПРОГРАМА

9:30 – 10:00

Ранкова кава та реєстрація

 

Вступні слова

10:00 – 10:05

Ольга Айвазовська, Голова Правління Громадянської мережі ОПОРА

10:05 – 10:10

Олена Шуляк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

 

Дискусія: «Безпекові передумови для проведення виборів»

10:10 – 10:25

Павло Романюк, радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА (презентація напрацювань щодо механізмів та відповідальних органів в контексті призначення виборів)

10:25 – 10:40

Сергій Дубовик, Заступник Голови Центральної виборчої комісії

10:40 – 10:55

Юлія Тищенко, незалежна консультантка ОПОРИ в проєкті «Безпекові критерії політичного життя» (презентація аудиту безпеки громад)

10:55 – 11:30

Обговорення

 

Презентація дослідження та обговорення: «Вплив вимушеної масової міграції на виборчі процеси після війни»

11:30 – 11:50

Андрій Савчук, аналітик даних Громадянської мережі ОПОРА (презентація дослідження з міграції)

11:50 – 12:50

Обговорення

 

Дискусія: «Повоєнні вибори в закордонному виборчому окрузі»

12:50 – 13:10

Юлія Тищенко, незалежна консультантка ОПОРИ в проєкті «Безпекові критерії політичного життя» (презентація опитування дипломатичних установ та представникиів діаспори за кордоном)

13:10 – 13:25

Роман Горяйнов, Директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ

13:25 – 13:40

Наталія Панченко, голова правління Stand with Ukraine foundation, лідерка громадської ініціативи «Євромайдан-Варшава» (ОНЛАЙН)

13:40 – 14:10

Обговорення

14:10

Кава

Модератор: Олексій Рєпік, менеджер проєктів Громадянської мережі ОПОРА

Цей захід відбувається у рамках проєкту «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його вміст є винятковою відповідальністю Громадянської мережі ОПОРА і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.